Ζευγαρώνουν τα σκαθιά;

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρώνουν τα σκαθιά;, που ξεκίνησε από Themis, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 17 Φεβ 2008.

1. Themis

Themis PB New Member

Ρε παιδιά έχω μια απορία

Φέτος μου έμεινε η μια κλούβα άδεια k αποφάσισα να ρίξω μέσα ένα αρσενικό k ένα θηλυκό σκαθακι.
    Δεν έχω ακούσει ποτέ αν τα σκαθια ζευγαρώνουν,
    Θέλω αν κάποιος ξέρει να μου πει αν όντως ζευγαρώνουν τα σκαθιά k τι ιδιαίτερο χρειάζεται να κάνω.
    Ευχάριστο πολύ

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

τα σκαρθακια ζευγαρωνουν μονο που ζευγαρωνουν λιγακι δυσκολοτερα απο τα αλλα πουλια

3. Themis

Themis PB New Member

Μπραβο κ δεν τους φαινοτανε,τοσο ηρεμα πουλια κ να μην ζευγαρωνουν ευκολα.

Σε ευχαριστω πολυ παντως φιλε μου.

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Αξίζει να προσπαθήσεις! Ενημερώσου, κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς χωρίς να έχεις απαιτήσεις. Αυτός είναι ο δρόμος που οδηγεί γρηγορότερα στην επιτυχία. :)

5. Themis

Themis PB New Member

Αυτο προσπαθω να κανω Σταυρο να ενημερωθω για τα σκαθια αλλα λιγο δυσκολο το βλεπω.
    Εγω θα τα βαλω κ οτι ειναι να γινει θα γινει :p

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

καλα θα κανεις να προσπαθεισεις γιατι μπορει να εισαι τυχερος και να τα ζευγαρωσεις για να αυξησεις τις πιθανοτητες για ζευγαρωμα εχε τα σε ησυχο μερος και βαλε γυρο γυρο ψευτικα φυτα για να πιστευουν οτι βρισκονται στο φυσικο τους περιβαλλον.Καλη επιτυχια με το ζευγαρωμα τους.

7. Themis

Themis PB New Member

Ετσι θα το κανω αγορινα μου κ ελπιζω να ειμαι τυχερος
    Σε ευχαριστω πολυ.

8. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

Φιλε μου ολα τα πουλια ζευγαρωνουν στο κλουβι αλλα πολυ δυσκολα και αλλα πιο ευκολα.Ελπιζω να το πετυχεις το εγχερημα σου.εγω φετος θα δοκιμασω με δυο ζευγαρια αν επιτυχω τοτε θα σου απαντησω!Εχε υποψην σου οτι στη φυση ειναι απο τα πρωτα που ζευγαρωνουν πολυ νωρις δηλ για να μην σου πω Φεβρουαριο Μαρτιο σιγουρα αρα προσεξε την διατροφη τους απο τωρα!Α και κατι αλλο μην τους βαλεις φωλια απο καναρα αλλα ψαξε και βρες πιο μικρη φωλια!
    Καλη επιτυχια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...