Ζευγαρώματα

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρώματα, που ξεκίνησε από konstantinos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 4 Απρ 2008.

1. konstantinos

konstantinos PB New Member

Καλημέρα, ήρθε και η δική μου ώρα να γράψω για τα δικά μου ζευγάρια, από τα 8 που έχω σύννομο τα δυο ήδη κλωσάνε από 01/04 από 5 αυγά η καθεμιά. Ένα ζευγάρι είναι στο 4 αυγό ίσως και το τελευταίο (έτσι νόμιζα και για τα προηγούμενα ) ,άλλα 2 είναι στο πρώτο αυγό από σήμερα, έχω τις αμφιβολίες για το ένα γιατί δεν είδα καμιά κίνηση ζευγαρώματος ούτε καν «φιλάκια» . Άλλο ένα που είναι σε διαδικασία φωλιάς. Το επόμενο είναι το κόκκινο ζευγάρι μου που σκοτώνετε κάθε φορά που πάω να βγάλω το διαχωριστικό και το τελευταίο δε ξέρω καν αν είναι ζευγάρι ,δεν είμαι σίγουρος για το αρσενικό τα χω δίπλα δίπλα και ότι γίνει αν γίνει

2. paris27

paris27 PB New Member

Καλημερα Κωνσταντινε!Με το καλο να βγουν τα πουλακια σου,να ειναι γερα και να τα χαιρεσαι!

3. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Καλή επιτυχία και σύντομα να δούμε φωτογραφίες σου με πάρα πολλά μικρά πουλάκια

4. konstantinos

konstantinos PB New Member

Σας ευχαριστώ πολύ , αλλά και αποτέλεσμα να μην έχουμε χομπίστες είμαστε δε χάθηκε και ο κόσμος ,μ αρέσει που ασχολούμε. Άλλωστε η ζωή μου χωρίς ζώα και πτήνα ειναι κάπως!

5. mortal1

mortal1 PB New Member

Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις !

6. calvo

calvo PB New Member

Με τ καλο να ερθουν τα πουλακια σου φιλε

7. gardeline

gardeline PB New Member

Καλη επιτυχια!Με το καλο να δεις τους πρωτους νεοσσους!

8. Για πολλους απο εμάς η ζωή χωρίς ζωάκια είναι κάπος.Ας πούμε χωρίς τα πουλια είναι βουβή.Όπως και να έχει καλή επιτυχία με τα ζευγάρια σου και περιμένουμε εξελίξεις.

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Οπως λέει μια σοφή παροιμία: Κάθε πράγμα στον καιρό του και ο κολιός τον Αυγουστο! Οταν θα είναι η καταλληλη στιγμή θα απολαύσεις και τους απογόνους τους!

10. kostasnio

kostasnio PB New Member

Aντε με το καλο σε λιγο να δουμε μικρα.

11. lizard

lizard PB Member Article Writer

με το καλο να σκασουν τα αυγα και να βγουν πολλα μικρα και υγειη καναρινακια.

12. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Έυχομαι από καρδιάς κάθε επιτυχία .

13. muthos

muthos PB New Member

καλη επιτυχια σου ευχομαι!το οτι δεν ειδες να ζευγαρωνουν δεν σημεει οτι δεν ζευγαρωσαν

Μοιραστείτε

Φόρτωση...