Ζευγαρωμα consort με κοινο καναρινι

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρωμα consort με κοινο καναρινι, που ξεκίνησε από apollong1, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 31 Οκτ 2015.

apollong1
Best Answer apollong1, 1 Νοε 2015
έχετε δίκαιο ευχαριστώ για την απάντηση σας Ολόκληρο το Post
  1. apollong1

apollong1 PB New Member

Γεια σας... θα ηθελα να ρωτησω αν ζευγαρωσω ενα καναρινι κονσορτ μαζι με ενα απλο καναρινι και οταν μεγαλωσουν τα παιδια τους ζευγαρωσω με εναν γκλοστερ κορονα θα βγουν ωραιοι οι νεοσσοι?:D

2. Best Answer:
    Post #292690 by apollong1, 1 Νοε 2015
  3. pyroferus

pyroferus PB New Member

Γιατί θέλεις να χαλάσεις την ράτσα;
    Όπως είδα στην φωτογραφία,το πουλάκι έχει ωραίο σκουφί.

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Οι πειραματισμοί και οι δοκιμές μας οδηγούν συνήθως "πίσω" εκτροφικά και όχι "μπροστά".
    Θαρρώ πως καλύτερο είναι να αποφύγεις κάθε παρόμοια σκέψη.
    Όπως επίσης θεωρώ απίθανο να προκύψει με κάτι τέτοιο .... βελτίωση της ποιότητας των πουλιών....

5. apollong1

apollong1 PB New Member

καλα λετε λαθος σκέψη :faceplm

6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εδώ είναι και πραγματική αξίας της παρέας του petbirds, η προσπάθεια βοήθειας όλων των μελών και κυρίως η διάθεση των συμμετεχόντων όπως εσύ για σωστή ενημέρωση.

7. apollong1

apollong1 PB New Member

Ψήφοι: 1
    έχετε δίκαιο ευχαριστώ για την απάντηση σας

apollong1, 1 Νοε 2015
    Best Answer
  8. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

καλημέρα,φίλε μου..και σε ότι μπορώ να σε βοηθήσω πάνω στην εκτροφή των gloster(corona & consort),εδώ είμαι και θα το κάνω αμέσως μόλις το ζητήσεις,μιας και εγώ έπειτα από πολύ ψάξιμο και διάβασμα,αποφάσισα να ασχοληθώ δυνατά αλλά σιγά σιγά με την υπέροχη και ιδιαίτερη αυτή ράτσα!πολύ σωστά οι φίλοι Γιάννης και Μάκης:thumbsup: σου είπαν πως είναι αμαρτία να το ''χαλάσεις'' ένα τόσο ωραίο καναρίνι και σίγουρα θα πας πολύ πίσω εκτροφικά!!;):)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...