Ζευγαρι μου επεσε κατω

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρι μου επεσε κατω, που ξεκίνησε από Mithradil, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 8 Ιουν 2009.

1. Mithradil

Mithradil PB New Member

εχω ενα ζευγαρι καναρινια το ειχα κρεμασμενο στη προκα κ μου επεσαν κατω.τωρα που τρομαξανε δν προκειται να ξανα ζευγαροσουν;

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Το πρώτο που θα πρέπει να δείς είναι αν έχουν χτυπήσει τα πουλιά. Για το ζευγάρωμα έτσι και αλλιώς θα τελείωνε με τις ζέστες, απλά κοίτα να είναι καλά τα πουλιά. ΠΟΤΕ πρόκα για το κρέμασμα του κλουβιού, στραβόκαρφο με ούπα, ή βίδα με ούπα ΠΑΝΤΑ.

3. Mithradil

Mithradil PB New Member

τα πουλια ειναι μια χαρα δν εχουν χτηπησει μονο ο αρσενικος εχει τρομαξει λιγο υπαρχει πιθανοτητα να μην ξανακεηλαδησει;

4. jk21

jk21 PB Member Article Writer

πως διαπιστωνεις οτι ειδικα αυτος ειναι ο τρομαγμενος; ειναι κατι που εγινε πριν λιγο; αν ναι ,τυχον χτυπημα εσωτερικο μπορεςι να <<δειξει>> και αυριο :confused: .ελπιζω να πανε ολα καλα.πιστευω οτι δεν θα υπαρξει προβλημα για αυτο που σε απασχολει.σημασια εχει να ειναι σε πρωτη φαση καλα στην υγεια τους και τα αλλα θα διορθωθουν...

5. Mithradil

Mithradil PB New Member

καθεται κατω κ φαινεται φοβησμενο εγινε πριν 2 ωρες,μακαρι να ειναι μια χαρα

6. sakis276

sakis276 PB New Member

Eγω να σου πω την δικη μου γνωμη,μαλλον εχει χτυπησει ο αρσενικος και κοιταξε μην εχει τιποτα εσωτερικη αιμοραγια ή καποιο μελανιασμα στο δερμα του ή και ακομα μη εσπασε κανενα φτερο ή ποδι.Δες αν παταει τα ποδαρακια του καλα και αν τα φτερα του ειναι ενταξει και οχι κρεμασμενα.

7. Mithradil

Mithradil PB New Member

μια χαρα ειναι το καναρινι τελικα μονο που ν κεηλαδαει.
    θα ξανα κεηλαδησει;

8. sakis276

sakis276 PB New Member

Λογικα τρομαξε το καημενο αλλα να ξερεις σιγουρα οτι θα συνελθει και θα ξανακελαηδησει

9. Mithradil

Mithradil PB New Member

ευχαριστω.ελπιζω να ξανα κεηλαδησει

10. fodas

fodas PB New Member

θα ξανακελαιδήσει και εμένα είχε πεσει και είχε τρομάξει...αλλα μετα αρχισε να κελαιδάει και παλι...

11. Mithradil

Mithradil PB New Member

μετα απο ποσο καιρο σου ξανακελαησε;

12. fodas

fodas PB New Member

δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα νομίζω 2-3...δεν θυμαμαι και καλα περασε περιπου ένας χρόνος.αλλα μην ανυσιχείς θα ξανακεάιδίσει τώρα εχει πάθει σόκ γι αυτό δεν κελαιδάει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...