Ζευγαρι καναρινια δεν εχει κανει τιποτα εδω και ενα μηνα

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρι καναρινια δεν εχει κανει τιποτα εδω και ενα μηνα, που ξεκίνησε από mathaios, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 31 Μαρ 2008.

1. mathaios

mathaios PB New Member

εχω 1 ζευγαρη καναρια μαζι εδω και ενα μηνα και δεν εχει γινει τιποτα.Δεν ειναι αρκετο το διαστημα μαζι? να αρχισω να ανησυχω?τι να κανω?να περιμενω?

2. Isidoros

Isidoros PB New Member

Το καλύτερο πράγμα σε μία αναπαραγωγική περίοδο για να έχουμε σχεδόν σίγουρη επιτυχία είναι η υπομονή.Παιδιά το ξέρω η προσμονή για τα πρώτα αυγουλάκια και μετέπειτα πουλάκια είναι αβάσταχτη.Όμως λίγο υπομονή.Αν όλα έχουν γίνει όπως πρέπει θα έρθουν και τα πουλάκια.Τα πουλάκια δεν είναι μηχανές.Όλα με την σειρά τους και στην ώρα τους.

3. mathaios

mathaios PB New Member

Ανησυχω γιατι σε παλαιοτερα ζευγαρωματα τα αποτελεσματα ερχονταν γρηγοροτερα.Τωρα και ησυχα τα αφηνω,τι αυγα τους βαζω,τι τροφες,βιταμινες,ζορικα τα πραγματα.Μηπως το οτι ειναι ισπανικη η καναρα να δυσκολευη τον καναρα στην επικοινωνια.χι χι χι !

4. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Ο Ισίδωρος έχει απόλυτο δίκιο υπομονή χρειάζεται.
    Έγω έχω δύο ζευγάρια που είναι σε προετοιμασία αρκετά πάνω από μήνα και ακόμα τίποτα. Είμαι σίγουρος όμως ότι όσο μπαίνουμε στην καρδιά της Άνοιξης θα αρχίσει η αναπαραγωγή και για αυτά.

Τα καναρίνια τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο.

5. mathaios

mathaios PB New Member

τα εχω σε εσωτερικο χωρο διπλα σε παραθυρο για αρκετο φως.ολη την ημερα ειναι μονα τους.τους εβαλα και νιμα και το ερηξαν ολο κατω.οκ δεν ειναι ετοιμα.περασαν 10 μερες απο τοτεπου εβγαλα το νιμα.να το ξαναβαλω?

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

προσπαθησε να τα πυρωσεις και αλλο δεν ειναι ετοιμα ακομα για αυτο και παιζουν με το νημα μην βαλεις νημα τωρα οταν δεις να κοβουν χαρτι απο κατω τοτε τοτε ειναι ετοιμα και βαλτους το νημα.

7. Λέλος

Λέλος Banned

Μήπως ενοχλείς τα πουλιά πηγαίνοντας όλη την ώρα από πάνω τους εσύ με το άγχος που έχεις ! Άφησε τα θα σε φωνάξουν αυτά ... να τα δείς !

8. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Με ποιο τρόπο να τα "πυρώσει"?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...