Ζευγαρι γιορκσαιρ ειναι λιγο φουσκωμενο, τι να κανω;

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρι γιορκσαιρ ειναι λιγο φουσκωμενο, τι να κανω;, που ξεκίνησε από jenia21, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 31 Αυγ 2009.

1. jenia21

jenia21 PB New Member

Προσφατα απεκτησα δυο ζευγαρια γιορκσαιρ ενα του 08 και ενα του 09.Το ζευγαρι του 09 ειναι μια καλα μια το βλεπω λιγο φουσκομενο δεν ξερω τι να κανω.Να αναφερω οτι τα πουλια ειναι σε πτερορια δεν ξερω αν εχει σημασια αυτο η αν εχουν καποια ειδικη διατροφη αυτη η ρατσα και μου παρουσιαζουν αυτα τα συμπτωματα.

2. Δαμιανε πιασε τα πουλακια του 09 και δες με το δαχτυλο αν εξεχει η καρινα.Η καρινα ειναι το κοκκαλο που χωριζει το στηθος του πουλιου σε 2 μερη,μιας και αναφερεις οτι τα πουλια φουσκωνουν.Εαν η καρινα εξεχει τοτε εισαι στο αρχικο σταδιο κοκκιδιασης,να προβεις σε αναλογες θεραπειες.

3. irini

irini PB New Member

καλημερα
    διαβασα το ποστ και ενδοιαφερομαι να παρω και γω ζευγαρια yorkshire
    τα πηρες απο εκτροφεα?? μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες που μπορω να βρω και τιμες??
    ευχαριστω εκ των προτερων

4. jenia21

jenia21 PB New Member

Τα πουλια τα πηρα απο φιλο μου εκτροφεα στη Σαλαμινα και τα πηρα 100 ευρω το ζευγαρι.

5. geork

geork PB New Member

Δαμιανε καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για γιορκσαιερ. υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας? ευχαριστω.

6. manos74

manos74 PB New Member

πολλυ καλη τιμη για γιορκ σαιρ ρε παιδια κριμα που ειμαι μακρια

7. Αλεξης Κ.

Αλεξης Κ. PB New Member

Εαν η καρινα δεν εξεχει τοτε τι;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...