Ζευγαρι ασπρα καναρινια εκαναν μονο ενα αυγο

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρι ασπρα καναρινια εκαναν μονο ενα αυγο, που ξεκίνησε από Γιωργος4, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 15 Φεβ 2009.

1. Γιωργος4

Γιωργος4 PB New Member

εχω ενα ζευγαρι ασπρα καναρινια πριν 4 μερες γεννησαν 1 αυγο απο τοτε τιποτα τι να κανω να χαλασω την φωλια και ξανα απο την αρχη?:mad:

2. alexan2dros

alexan2dros Banned

δες πρωτα αν εχει μεσα σπορο και μετα χαλας... εγω π δεν μπορω ουτε και φετος να τα βαλω? εισαι πιο τυχερος απο εμενα... ;)

3. sainer

sainer PB New Member

αν τα εχεις δει να ταιζονται η αν τα εχεις δει να ταιζονται περιμενε να δεις αν εχει σπορο αλλιως τη χαλας τη βγαζεις για 3 μερες και μετα τη ξαναβαζεις και περιμενεις να σου ξαναφτιαξουν φωλια.

4. Γιωργος4

Γιωργος4 PB New Member

σημερα μου εκανε αυγο μετα απο 5 μερες ενω δεν καθοτανε σημερα που γεννησε καθετε ολη την μερα εβαλα και το πρωτο αυγο .Να τα αφησω ?

5. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Πολύ πιθανό το πρώτο αυγό να ήταν πρόωρο λόγω πυρώματος της θηλυκιάς αλλά τώρα να κάνει την κανονική γέννα. Δεν χάνεις τίποτα να το αφήσεις και αυτό μέσα (αν και ελάχιστες είναι οι πιθανότητες να έχει νεοσσό). Τους γονείς τους έχεις δει να ζευγαρώνουν ή να ταΐζονται;

6. Γιωργος4

Γιωργος4 PB New Member

τα εχω δει να ταΐζονται αλλα να ζευγαρωνουν 1-2 φορες αλλα εκει που ταΐζονται μετα απο λιγο μαλωνουν και μετα παλι ταΐζονται

7. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αστα τοτε!Αφου τα εχεις δει να ζευγαρωνουν μπορει να βγει κανα πουλακι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...