Ζευγαρια εξω με 32 βαθμους στην 3η γεννα, υπαρχει προβλημα;

Συζήτηση με θέμα Ζευγαρια εξω με 32 βαθμους στην 3η γεννα, υπαρχει προβλημα;, που ξεκίνησε από kostas., στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 8 Ιουν 2009.

1. kostas.

kostas. PB New Member

εχω 4 ζευγαρια καναρινια τα οποια εχουν ηδη την τριτη τους γενα(αυγα).. τα εχω εξω. υπαρχει προβλημα με την θερμοκρασια που φτανει 32 βαθμους?

2. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

και βεβαια υπαρχει προβλημα τα πουλια καταπονιουνται μπορει και να τα χασεις και πιο πολυ τα θηλυκα

3. jk21

jk21 PB Member Article Writer

φροντιζε να μην εχουνε αμεση επαφη με τον ηλιο ειδικα το μερος της φωλιας και βαζε συχνα μπανακι ακομα και αν υπαρχει κινδυνος να κρυωσουν τα αυγα.η ζωη των πουλιων που ειναι στη ζωη ειναι το πρωτο μελημα .αν τα μικρα εχουν γεννηθει ισως να μετεφερες και τις ζευγαρωστρες σε σκιερο μερος ή μεσα.δεν νομιζω να σταματησουν να ταταιζουν λογω αλλαγης θεσης.αν κλωσσαει βεβαια η μετακινηση εχει ρισκο

4. κίτσος

κίτσος PB New Member

ειναι αρκετα δυσκολο για τα πουλια αλλα οπως ειπε κ ο Δημητρης φροντισε να μη τα χτυπαει ο ηλιος κ βαλε νερο για μπανιο.πριν ενα χρονο ακριβως εχασα 3 μικρα για αυτο το λογο αλλα το ζευγαρι μια χαρα...επισης καλο θα ητανε να μην ειναι σε απνοια(αλλα και τα ρευματα δεν κανουνε καλο ειδικα τα πιο ψυχρα το βραδυ).παρατηρωντας παντως συχνα εσυ θα κρινεις καλητερα κ θα βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα για τη πορεια τους

5. kostas.

kostas. PB New Member

παιδια ευχαριστω παρα πολυ

τα πουλια τα εχω σε σκιερο μερος δεν υπαρχει απνοια εκει που τα εχω αλλα ουτε και ρευματα...ας ελπισω λοιπον να πανε ολα καλα παντως οταν ξεκινησε η τριτη γενα δεν ειχε πανω απο 25 βαθμους. τωρα πλεον που ανεβηκε η θερμοκρασια ειμαι λιγο πιο επιφυλακτικος γιατι ειναι στην πρωτη βδομαδα της επωασεις..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...