Ζευγάρωμα καρδερίνας, είναι αρσενικιά;

Συζήτηση με θέμα Ζευγάρωμα καρδερίνας, είναι αρσενικιά;, που ξεκίνησε από sotbu, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 11 Φεβ 2008.

1. sotbu

sotbu PB New Member

Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας θέλω να ζευγαρώσω την καρδερίνα μου αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι αρσενικιά

2. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

φορτωσε φωτογραφιες

3. sotbu

sotbu PB New Member

Πώς
    Αν μπορείς πες μου

4. sotbu

sotbu PB New Member

Ελπίζω να μπορείς να καταλάβεις

Συνημμένα Αρχεία:

• 01.jpg
      01.jpg
      File size:
      55,3 KB
      Προβολές:
      145
    • 02.jpg
      02.jpg
      File size:
      79,1 KB
      Προβολές:
      159
    • 03.jpg
      03.jpg
      File size:
      56,9 KB
      Προβολές:
      128
  5. kxt

kxt PB New Member

θηλυκια ειναι φιλε μου

6. sotbu

sotbu PB New Member

Και από πού το καταλάβαμε αυτό

7. ftakis

ftakis PB New Member

βαλε πιο κοντινες φωτο κ να φενεται ανοιγμενη η φτερουγα κ πιο καλα τοπροσωπο.

8. calvo

calvo PB New Member

πρωτου απαντησω αν ειναι αρσενικη θελω να σε ρωτησω απο που την πηρες,και αν κελαιδαει

9. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

αρσενικη οχι πολυ καλο πουλι αν απαιζε μπαλα θα επαιζε ΄δ εθνικη αλλα ειναι αρσενικο

10. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Αυτο απο που το συμπερανες???το ...δ εθνικη εννοω?

11. sotbu

sotbu PB New Member

Μου την χαρίσανε όταν μου την φέρανε στο μαγαζί ήμουνα έτυμος να την αφήσω λεύτερη αλλά μου είπανε πώς είναι από ζευγάρωμα, κάποιες κραυγές τις βγάζει αλλα πριν λίγες μέρες ντύθηκε

12. g-kiss

g-kiss PB New Member

καλησπερες! το πουλακι ειναι αρσενικο του 2007,για αυτο και δεν εχει εντονα και καθαρα χαρακτηριστικα.με καλη διατροφη και ηλιο θα φτιαξει.για καλο και για κακο δες και τα μουστακια του .αν ειναι μαυρα και οχι γκρι η ασπρα ειναι αγορι αλλιως κοριτσι.παντως πολλα πουλια που ειχαν τα πρεποντα χαρακτηπιστικα αρσενικου αποδειχθηκαν θυληκα.

13. sotbu

sotbu PB New Member

Πράγματι είναι μαύρο, τον έχω στο μαγαζί δεν τον βλέπει απευθείας ήλιος το φως τις ημέρας μονό

14. sotbu

sotbu PB New Member

Μπορώ να τον ζευγαρώσω

15. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Με σωστη προετοιμασια υπομονη και επιμονη γιατι οχι??

16. Smokie

Smokie PB Member

Αν και δεν έχει ντυθεί ακόμα καλά το πουλάκι για αρσενικό μου κάνει έαν είχες πιο κοντινές φωτογραφίες θα ήταν καλύτερα, μήπως είναι ακόμα μικρή για ζευγάρωμα ?

17. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

Αν και δεν ειναι και πολυ καθαρες οι φωτογραφιες μου φαινεται αρσενικο απλα εχει βαφτει καλα

18. sotbu

sotbu PB New Member

:):(:mad:

Συνημμένα Αρχεία:

• 00.jpg
      00.jpg
      File size:
      18,9 KB
      Προβολές:
      114
    • DSC_0019.jpg
      DSC_0019.jpg
      File size:
      36,3 KB
      Προβολές:
      121
  19. g-kiss

g-kiss PB New Member

φιλε sotbu το πουλακι ειναι 9/10 αγορι. λαθη ομως ολοι κανουμε και αυτο θα αποδειχθει στην πορεια.οσο για ζευγαρωμα,η παλαιοτερη μου εμπειρια με καναρινια μου λεει πως δεν υπαρχει προβλημα.εαν το πουλι ειναι ανεπτυγμενο πληρως μπορει να ζευγαρωσει.

20. lizard

lizard PB Member Article Writer

δεν εχω πολυ εμπειρια απο καρδερινες αλλα αφου η κοκκινη μασκα φτανει οριακα με το τελος του ματιου πρεπει να ειναι αρσενικια και αμα βαφτει καλυτερα θα περασει το ματι η μασκα και θα φαινετε κανονικα αμα ειναι αρσενικια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...