Ζευγάρωμα καναρινιών ίδιας ράτσας ή όχι;

Συζήτηση με θέμα Ζευγάρωμα καναρινιών ίδιας ράτσας ή όχι;, που ξεκίνησε από muthos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 23 Φεβ 2007.

1. muthos

muthos PB New Member

εχω ενα αρσενικο καναρινακι το καμπουροτο και σε ενα pet shop που πηγα να βρω μια καναριτσα ιδιου ειδους μου (ειπαι οτι δεν χριαζετε να ειναι το ειδιο ειδος μπωρεις να του βαλεις οποια θελεις) εγω ξερω οτι πρεπει να ειναι το ειδιο ειδος κανω λαθος?

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Ότι μπορεί να ζευγαρώσει με οποιαδήποτε κανάρα, μπορεί. Ειδικά αν αυτός που το λέει έχει μόνο "οποιαδήποτε κανάρα" να σου πουλήσει. Τώρα, αν πρέπει να ζευγαρώσει ένα καθαρόαιμο πουλί που χρειάστηκε ίσως και 300 χρόνια για να γίνει καθαρόαιμο με μια "οποιαδήποτε κανάρα", είναι στην κρίση του καθενός.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει.

3. muthos

muthos PB New Member

σε ευχαρηστω εχουμε την ειδια αποψη σε αυτο το θεμα

4. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

MUTHOS ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΤΟ ΚΑΜΠΟΥΡΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ? Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΟ- ΜΙΣΟ?ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΠΕΤΣΟΠΑΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΕΤΣΟΠ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΕΤΟΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ.

5. muthos

muthos PB New Member

ειναι με δαχτιληδι πρασινο τωρα δεν ξερω αν ειναι καθαροαιμο η μισο μισο αν θες μπωρω να δω τι γραφει

6. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΛΕΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟ
    ΚΑΙ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΑΝ
    ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ!

7. muthos

muthos PB New Member

το ξερω τι σημενουν αυτα που γραφει το δαχτιλιδι θα τα δω και θα τα γραψω να μου πειτε απο που ειναι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...