Αγορά Ζευγάρι καναρίνια κίτρινους αχάτες

Συζήτηση με θέμα Ζευγάρι καναρίνια κίτρινους αχάτες, που ξεκίνησε από agriniotis6, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 16 Οκτ 2015.

1. agriniotis6

agriniotis6 PB New Member

Καλησπέρα.
    Εκτρέφει κάποιος από σας το συγκεκριμένο είδος καναρινιού ή να γνωρίζει κάποιον εκτροφέα;
    Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε μια δυο φωτογραφίες για να δούμε για ποιο πράγμα μιλάμε...

3. Αυτό δεν εννοείς;

4. George98

George98 PB Active Member

και εγώ κάτι τέτοιο φαντάστηκα

5. Αεκτζίδικο!!!!!!

6. agriniotis6

Σωστά όπως είπαν και οι παραπάνω ψάχνω ένα από τα παρακάτω ζευγάρια:

Ευμος Αχάτης Κίτρινο Έντονο

7. agriniotis6

Απέκτησα πριν λίγες μέρες τον παρακάτω κίτρινο αχάτη (πιθανότατα αρσενικός) και αναζητώ το ταίρι του.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Συνημμένα Αρχεία:

8. George98

George98 PB Active Member

πολύ όμορφο να το χαίρεσαι !

9. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Να σου ζήσει, πολύ όμορφο!!!

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Πολύ ιδιαίτερο και όμορφο καναρινάκι! Να το χαίρεσαι και με το καλό να βρεις και νύφη! :)

11. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Να το χαίρεσαι το πουλάκι, δεν είναι αχατης τοπαζιο ,ούτε έντονου κίτρινου , οπός το βλέπω πρέπει να είναι αχατης οπαλ μωσαϊκού, οπός και να έχει είναι όμορφο πουλακι .Έχει δακτυλίδι άρα μπορείς να βρεις τον εκτροφεα.

12. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Νίκο agriniotis6 , τελικά αναζητάς ζευγάρι όπως λέει ο τίτλος του θέματος ή ταίρι για το αρσενικό που ήδη απέκτησες?

13. Τί σημαίνει ''Ευμος"? Δεν το έχω ξανακούσει

14. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

15. yes sir χαχαχαχα!!!!!

16. agriniotis6

Εξακολουθώ να ζητάω ένα ζευγάρι από τα παραπάνω, αν υπάρχει κάποιος που διαθέτει και κίτρινο αχάτη θηλυκό για το αρσενικό που έχω.

Το δαχτυλίδι αναφέρει FOI και κωδικό εκτροφέα 308H αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω κάτι στην Ιταλική ομοσπονδία.
    Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω, καλοδεχούμενη η βοήθεια του.

17. pyroferus

pyroferus PB New Member

Στην σελίδα της FOI,υπάρχει κάποιο σημείο που αν βάλεις τον κωδικό του δακτυλιδιού,σου βγάζει τον εκτροφέα.
    Δεν θυμάμαι όμως που ακριβώς είναι.

18. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

19. agriniotis6

Μου εμφανίζει ένα όνομα FACCHINETTI LUCIANO. Πως μπορώ να μάθω τι πουλιά εκτρέφει;
    Μέχρι στιγμής δεν μου έχει κελαηδίσει αλλά απο κάτω μου φέρνει σε αρσενικό. Θα δείξει σε λίγο καιρό που θα εγκλιματιστεί στο νέο του σπίτι.

20. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Ψαχτω λίγο ρωτά στην FOI, κάτι άλλο δεν γνωρίζω.Εμένα μου κάνει για θηλυκό (λείπει ή μάσκα του αρσενικού)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...