Ζεμπράκι 40 ημερών είναι έτοιμο για υιοθεσία;

Συζήτηση με θέμα Ζεμπράκι 40 ημερών είναι έτοιμο για υιοθεσία;, που ξεκίνησε από Annoula2610, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή, Εξωτικών Πουλιών' του PetBirds, 12 Ιαν 2016.

1. Annoula2610

Annoula2610 PB New Member

Καλησπέρα έχω ένα ζεμπράκι νεοσσο 40 ημερων τρωει μονο του εδω και μια εβδομαδα και το εχω χωριστα απο τους γονεις τους σε ζευγαρωστρα εδω και 5 ημερες γιατι ο αρσενικος ηταν επιθετικος.Το ραμφος του αρχιζει και πορτοκαλιζει απο κατω, δεν εχει κανενα χαρακτηριστικο που να υποδεικνυει οτι ειναι αρσενικο και βγαζει τους ιδιους θορυβους με το θηλυκο...αρα υποθετω πως ειναι θηλυκο και αυτο...Μπορω να το δωσω γιατι το εχω κανονισει να το κανω δωρο!

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Αφού αυτοεξυπηρετείται και αν αυτοί που το πάρουν δεν ενδιαφέρονται για το φύλο, μπορείς. Το ξέρουν ότι θα πάρουν δώρο; Γιατί δεν είναι ικανοί όλοι να φροντίσουν σωστά ένα ζώο που τους χαρίζεται.

3. Annoula2610

Θα το δωσω σε μια ξαδερφη μου ειναι δωρο για τα παιδια της και εχουν και αλλα κατοικιδια παπαγαλακια και καναρινι και περιμενουν πως και πως το ζεμπρακι ηταν μαλιστα του αη βασιλη δωρο αλλα καθυστερημενο... Ευχαριστω πολυ!

4. maria p

Να τους ζήσει λοιπόν το "μπίου-μπίου" τους ! :)

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Καλώς να το δεχτούν!! Μόλις καταλάβουν το φύλο του μπορούν αν θέλουν να πάρουν το αντίθετο φύλο ώστε να ζευγαρώσουν!! ;)

6. Annoula2610

Δεν θελουν ζευγαρωμα,θελουν ιδιο φυλο, αλλα θα γινεται να τους δωσω αδερφακι απο επομενη γεννα ιδιου φυλου;θα εχουν θεμα συμβιωσης;

7. maria p

Δεν νομίζω, είναι φιλειρηνικά πουλάκια.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Ούτε εγώ πιστεύω θα έχουν πρόβλημα.. Είναι πολύ κοινωνικά και την θέλουν την παρέα ακόμα κι αν είναι ίδιου φύλου. Αρκεί να τους διαθέτουν αρκετό χώρο! ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...