Ζακό με διάρροια, δυσφορία, τρέμει

Συζήτηση με θέμα Ζακό με διάρροια, δυσφορία, τρέμει, που ξεκίνησε από PATSINOS, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 7 Φεβ 2009.

1. PATSINOS

PATSINOS PB New Member

Εχω ενα παπαγαλο ζακο και πριν απο λιγο τον επιασε δυσφορια βαριανασαινει κ κανει νερο τελειως κακα.
    Του ειχα δωσει ψωμι σικαλεως λιγο δεν ξερω αν φταει αυτο
    Πηρα ενα γιατρο κ μου ειπε μαλλον αλλεργια εχει κ μου εδωσε τα soldesanil υγρο φαρμακο και του εδωσε τρεις σταγονες. Τι μπορει να εχει;
    Παρακαλω αμεση βοηθεια

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Patsino να πας το πουλάκι να το δει κάποιος πτηνίατρος από κοντά...δεν είμαι εναντίον της γνωμάτευσης του γιατρού αλλά δεν γίνεται διάγνωση μέσω τηλεφώνου.

3. greveniwtis

greveniwtis PB New Member

εμένα κάτι αναπνευστικό μου φένεται. τον πήρε κανένα ρέυμα? τον έκανες μπάνιο και δεν τον στέγνωσες? ήρθε σε επαφή με άλλο ζώο πουλάκι? παντος πήγαινε σε έναν πτηνίατρο , αυτός είναι ο ειδικός

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Πώς είναι τώρα το πουλάκι, μετά τόσες ώρες; Το είδε γιατρός; Αν θέλεις, συμπλήρωσε το Δελτίο φυσικής - κλινικής κατάστασης του πουλιού που βρίσκεται στο φόρουμ Ασθένειες Καναρινιών, για να μπορέσουν τα μέλη που γνωρίζουν να σου πουν γνώμη - εκτίμηση!

5. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

An trempei kai exei poli nero kai ligo i katholou koprana, iparxei panta periptosei na exei diabitis. To test ginete me ta stripe apo to pharmakio.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...