Ζακο στην αλλαγή χρόνου

Συζήτηση με θέμα Ζακο στην αλλαγή χρόνου, που ξεκίνησε από Maria Pap., στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Δεκ 2008.

1. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Έχω μια απορία, επειδή φέτος για πρώτη φορά θα έχουμε τον African Grey μας σε γιορτές! Σεβόμαστε το ωράριο του ύπνου του αλλά είναι τόσο ευαίσθητος που αν ακούσει να είμαστε ξύπνιοι την Πρωτοχρονιά να φιλιόμαστε, να ανταλλάσουμε ευχές κλπ. θα φωνάξει κάτω απ'το σεντονάκι του τα ονόματα κάποιων από εμάς, και επιφώνημα απορίας γιατί δε συμμετέχει στην παρέα μας! Όπως κάνει όταν φεύγει κάποιος από το σπίτι ενώ είναι σκεπασμένος για ύπνο! Δηλαδή εμένα δε με χαιρετάς! Και ποιό θα είναι λιγότερο ενοχλητικό γι'αυτόν. Να τον κοιμίσουμε 9:00-9:30 και να του ανοίξουμε όταν θελήσει και μας καλέσει αυτός, ή να τον ... κρατήσουμε -εκτάκτως- ξύπνιο; Και αν μου απαντήσετε ΝΑΙ, να συμμετέχει στην γιορτή, άλλη μια ερώτηση: Κομμάτι βασιλόπιττας να του βγάλουμε;;; Eυχαριστώ!

2. theo40gr

theo40gr PB New Member

αφου βρε μαρια ειναι ισοτιμα μελη της οικογενειας...θα πρεπει να
    συμετεχουν σε ολα..και κοματι θα τους κοψουμε και αν κερδισουν το
    φλουρι θα τους παρουμε ενα καινουργιο παιχνιδακι

3. Hadjicostas

Hadjicostas Πρώην ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

Πολύ σωστό..να μείνουν ξύπνια για την αλλαγή του Χρόνου ;; χεχεχε

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εμεις αν μεινουμε στο σπιτι μας και οχι καπου αλλου στην αλλαγη του χρονου σιγουρα θα τον εχω ξυπνιο. Δεν υπαρχει περιοπτωση να κοιμηθει με τοση φασαρια εκεινη την ωρα εξαλλου. Μπορει να κοιμηθει το δεκαωρο του αργοτερα, αν και μια μονο μερα να αλλαξει λιγο το προγραμμα του δεν θα γινει και τιποτα. :)

5. ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ PB New Member

Καλημερα! Και χρονια πολλα σε ολουs! Εγω εαν τον ειχα,για μια φορα το χρονο και ξυπνιοs θα εμενε και μια κομματα πιτα νααα θα ειχε και πανω στο τραπεζι θα τον χορευαμε μεχρι το πρωι... Ε,μετα αs κοιμοτανε οσο ηθελε...

6. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Είχαμε και καλεσμένους και το σκεφτόντουσαν να φάνε μη κολλήσουν καμιά αρρώστια.

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν πειραζει Κωνσταντινε! Θα τα ετρωγε αυτος τα κομματια τους, επιτηδες το εκανε! :p

8. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Μου φαίνεται θα του δώσω μια δική του φέτος και θα τον αφήσω να την κάνει όπως θέλει.:p

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

Επι 28 χρονια (τοσο ζησαμε με τον κοκατου μας) οσες φορες καναμε γιορτη στο σπιτι ηταν παντα παρων και το απολαμβανε! Οσο για την βασιλοπιτα, παντα του κοβαμε το κομματι του!;)

10. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Πάντα ολα τα ζωάκια μου είναι ξύπνια στην αλλαγή του χρόνου. Τους κόβω και το δικό τους κομματι βασιλόπιτας και τρώνε και λίγο:D

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Οντως..τι θα γινει για μια μερα να μεινει ξυπνιος...ισα ισα θα το χαρει!Δωσε του και βασιλοπιτα αλλα μιας και ειναι ηδη γλυκο φυσηξε την αχνη ζαχαρη μην παθει και κανα ζαχαρο!:D Επισης μην τον αφησεις εξω απο τα χαρτια!θα σας φαει ολους!:p

12. mariah

mariah PB Member

Μαρακι ειμαι υπερ!Ως ισοτιμο μελος και θα το χαρει!:D

13. miltosbitoulis2

miltosbitoulis2 PB New Member

Μοιραστείτε

Φόρτωση...