Παρουσίαση Εχω σπουδαια νεα... για αμμο πηγαινα και παπαγαλο πηρα!

Συζήτηση με θέμα Εχω σπουδαια νεα... για αμμο πηγαινα και παπαγαλο πηρα!, που ξεκίνησε από LEOPAS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Μαρ 2009.

1. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

γεια :)

Σημερα πηγαινα στο πετ για αμμο αλλα ειδα εναν ζακο και επαθα πλακα ! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΖΑΚΟ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ! ειναι πολυ φιλικος ! τον ονομασα Ζηκο ( οχι απο τον ποδοσφαιριστη αλλα απο το Ζακο εγινε Ζηκος

ενα καινουριο μελος στην παρεα.

ειναι ΤΑΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ , μηνων (θα το ψαξω καλυτερα απο το δαχτυλιδι του;).

σας ευχαριστω ,

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

να σου ζησει...
    ελπιζω να περνατε καλα οι δυο σας...

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  4. niva2gr

niva2gr PB New Member

Πράγματι βιάστηκες πάρα πολύ. Όπως φαίνεται ήσουν απο πριν αποφασισμένος. Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε. Καλή τυχή σε εσάς και το πουλάκι.

5. anatoly

anatoly PB Member

Να τον χαιρεσαι! Βαλε κ φωτο να τον γνωρισουμε!:)
    Διαβασε στο φορουμ (κ οχι μονο) σχετικα , υπαρχουν πολλα θεματα! Ευχομαι οτι καλυτερο στη συγκατοικηση!Να σου ζησει!

6. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Καλοριζικο και να σου ζησει!
    Απο το δαχτυλιδι δεν θα δεις μηνες θα δεις χρονιά!
    Πολλα λεφτα για να μην ξερεις ποσο μηνων ειναι...
    Ωραιο ονομα;))Περιμενουμε φωτο...

7. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Να σου ζησει!

Να σου ζησει Λεωνιδα και πιστευω οτι θα τα πας μια χαρα μαζι του!Και καλυτερα Ζινταν να τον εβγαζες!:DΝα τον χαιρεσαι φιλαρακι!

8. niva2gr

niva2gr PB New Member

Ο πετσοπάς είναι εκτροφέας; Ρωτάω γιατί εγώ αν ήμουν εκτροφέας δεν θα έδινα σε πετ σοπ παπαγάλο μου, που μάλιστα τον έχω ταΐσει στο χέρι, χωρίς να με νοιάζει πώς περνάει εκεί και χωρίς να μπορώ να ελέγξω ποιός θα τον πάρει. Πόσο τον πλήρωσες;

9. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Να σου ζήσει ο νέος συγκάτικος. Θα πρέπει να εφαρμόσεις όμως Καραντίνα μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης μιας και έχεις και άλλα πουλιά στο σπίτι.

Αρκετοί εκτροφείς δίνουν πουλιά σε καταστήματα. Δεν γίνεται αλλιώς, την στιγμή που ένας βγάζει πχ 40 πουλιά να τα διαθέσει και όλα, κάτι θα του μείνει, κάποιες παραγγελείες μήνες πριν θα έχει, και μέσα σε αυτές και οι παραγγελείες απο το πετ.

10. niva2gr

niva2gr PB New Member

Ναί βρε Γρηγόρη, συμφωνώ μαζί σου. Άλλωστε αυτό είναι φαινόμενο σε όλα τα πετ σοπ. Όμως δεν πιστεύω οτι ισχύει για μεγάλους παπαγάλους, όπως ζακό, Αμαζονίου ή μακάο, οι οποίοι ούτε αναπαράγονται εύκολα, και φυσικά όταν ο εκτροφέας έχει δώσει εργατοώρες απο τα μερόνυχτά του για να τα ταίζει και να ασχολείται μαζί τους.
    Εμένα πάντως μου βρωμάει η υπόθεση "ταϊσμένο στο χέρι, αγορασμένο απο πετ σοπ".

11. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Άντε να σου ζήσει και καλή διαμονή μαζί σου.Υπομονή επιμονή και αγάπη .

12. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

αμα του δωσεις χρονο...θα αναθεωρισεις καθε σκεψει που εχεις γιαυτο το ειδος...
    δωστου χρονο και παρε πληρωφοριες απο εδω μεσα ...θα σου χρειαστουν ...
    σου ευχομαι να εχετε μια πολυ καλη συμβιωση εσεις οι δυο...και μην ξεχνας ειναι ενα μωρο...

13. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

μην ξεχασεις φοτο να ανεβασεις

14. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησει να τον αγαπας και να τον προσεχεις.

15. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Τον δικο μου ζακο τον αγορασα απο πετ σοπ αλλα επειδη με ξερουν και παντα ρωταω,τον εστειλαν απο Ολλανδικο εκτροφειο λιγων εβδομαδων και τα παιδια στο μαγαζι τα ταιζαν ωσπου να διατεθουν:)Οποιος βεβαια ειχε την εμπειρια ταισματος τα επαιρνε πολυ μικρα εφοσον το επιθυμουσε!Εμεις επειδη δεν ειχαμε εμπειρια τον διαλεξαμε,τον καναμε κρατηση και μολις "απογαλακτιστηκε"πηγαμε και τον πηραμε;))

16. Elize

Elize PB New Member

Να σου ζησει!
    Θα 'ταν χαρά μας να μοιραστείς μαζί μας,
    τις εντυπωσεις σου για τον Ζήκο και τις αντιδράσεις του,
    τις πρώτες σας μέρες που θα περάσετε μαζί.
    Περιμένουμε νέα...

17. theo40gr

theo40gr PB New Member

αυτο ειναι..κεραυνοβολος ερωτας...
    μπραβο να τον χαιρεσαι και να μας κρατας ενημερους
    οσο για τον χρονο που λενε πως δεν εχεις να δεις πως ο καινουργιος φιλος σου θα σε εξαναγκασει να βρεις..εχουν τον τροπο τους

18. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Kαλορίζικος ο Ζήκος, να τον χαίρεσαι, εύχομαι να συμβιώσει αρμονικά με τη Ροζέλα & την καρδερίνα σου! Περιμένουμε νέα σας, περιγραφές, φωτογραφίες, youtube κλπ.!

19. petros galleos

petros galleos PB New Member

Να σου ζησει ο Ζηκος. Θα δεις οτι αυτος θα γινει ο αγαπημενος σου.

20. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να σου ζήσεις το καινούργιο σου φιλαράκι! :p

Μοιραστείτε

Φόρτωση...