Εχω ενα κοκατιλ και απο χθες δε φωναζει καθολου

Συζήτηση με θέμα Εχω ενα κοκατιλ και απο χθες δε φωναζει καθολου, που ξεκίνησε από akis07, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Δεκ 2008.

1. akis07

akis07 PB New Member

γεια σας παιδια. εχο ενα κοκατιλ και απο χθες δε φωναζει καθολου κανει μονο ενα τρρρρρρρρρ σε πολυ καμηλο τονο και τιποτε αλλο κατα τα αλλα ειναι δραστηριο. τι μπορει να εχει?

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Γιατι νομιζεις πως εχει κατι? Αν η συμπεριφορα του, η ορεξη του και τα περιττωματα του ειναι κανονικα τοτε δε νομιζω να εχει κατι. Επισης ξερεις το φυλο του κοκατιλ σου? Να εχεις υποψιν σου, αν ειναι θηλυκο, οτι τα θηλυκα δεν φωναζουν πολυ.

3. akis07

akis07 PB New Member

ειναι αρσενικό. και επίσης ειδα σημερα το πρωι μια κενωση του πολυ μεγαλη και υγρη. δεν ειναι ολες ετσι μονο η συγκεκριμενη

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πως το ξερεις οτι ειναι αρσενικο? :confused: Του εχεις κανει τεστ DNA?

Παντα η πρωτη πρωινη κενωση ειναι οπως την περιγραφεις.:)

5. akis07

akis07 PB New Member

pos ksexorizeis an einai arseniko? boris na mou peis? kai tha koitakso gia sigoura

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

αν ειναι αυτο το λευκο νομιζω μονο με dna...:rolleyes:

7. akis07

akis07 PB New Member

ναι αυτο ειναι που εχω στο προφιλ. δεν υπαρχει καποιος τροπος να μαθω? θελω να σιγουρευτω.

8. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μονο dna...αν ειναι αρσενικο θα κελαϊδαει με ριθμο..αλλα μπορει να ειναι αρσενικο και να μην του αρεσει να τραγουδαει...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...