Εσείς σε ποιο μέρος του σπιτιού έχετε τους παπαγάλους σας;

Συζήτηση με θέμα Εσείς σε ποιο μέρος του σπιτιού έχετε τους παπαγάλους σας;, που ξεκίνησε από chrysovalantis, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Μαϊ 2009.

1. chrysovalantis

chrysovalantis PB New Member

Γεια σε όλα τα μέλη του φόρουμ. ένα βασικό ερώτημα που μου έχει δημιουργηθεί είναι που θα μπορώ να βάλω το κλουβί με τα πουλιά. Διάβασα ότι τα παπαγαλοειδή παράγουν είτε λίγο είτε πολύ μια πούδρα, πράγμα το οποίο με έκανε να σκεφτώ που θα μπιει το κλουβί. Εσείς σε ποιο μέρος του σπιτιού σας το έχετε??

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Προσωπικα τα χω στο μπαλκονι.Την πουδρα που λες την βγαζουν τα κοκατιλ και τα κοκατου.Αν δεν σκεφτεσαι κατι απο αυτα τα 2 μπορεις να τα βαλεις και στο δωματιο σου.

3. chrysovalantis

chrysovalantis PB New Member

Στο μπαλκόνι μου λίγο δύσκολο γτ το βράδυ έχει κουκουβάγιες. Για κοκατιλ το σκέφτομαι... Αλλά γενικά είναι υγιεινό???

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Εφοσον σκεφτεσαι για κοκατιλ το καλυτερο μερος ειναι το σαλονι.Μακρια απο την κουζινα σιγουρα λογω των αναθυμιασεων.

5. melagio80

melagio80 PB Member

Εγω εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ αλλα τα εχω μονιμα εξω εκτος απο τις κρυες νυχτες του χειμωνα.Ναι μεν παραγουν την πουδρα αλλα δεν ειναι κ σε τοσο μεγαλο βαθμο!Εκτος βεβαια και αν εχεις χρονια η εποχικη αλλεργια οπως εγω που τοτε ναι,ειναι προβλημα.Το ringneck το εχω παντα μεσα στο δωματιο μου,μαζι κοιμομαστε.Το μοναδικο προβλημα ειναι οτι αρχιζει και φωναζει νωρις και με σηκωνει νωρις-τον αλλαζω αναγκαστικα δωματιο...

6. ntiko

ntiko PB New Member

Εγω μολις βραδιαζει τον βαζω στην τραπεζαρια για να κοιμηθει,την υπολοιπη ημερα τον εχω στην βεραντα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...