Επιτρεπεται τα Lovebirds να φανε ακτινιδιο & φραουλα;

Συζήτηση με θέμα Επιτρεπεται τα Lovebirds να φανε ακτινιδιο & φραουλα;, που ξεκίνησε από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 20 Απρ 2009.

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ PB New Member

Μπορουν τα LOVEBIRDS να φανε ακτινιδιο και φραουλα ή δεν κανει??? :confused:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Και βεβαια μπορουνε!:) Εγω ακτινιδιο του δινω αρκετες φορες επειδη το βρισκουμε πιο ευκολα και φραουλες οταν ειναι της εποχης.;)

Παντα ολα πολυ καλα πλυμμενα!

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Ευχαριστω πολυ Φοιβο!

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Κωνσταντίνα σχετικά με τις φράουλες έχω να σου πω ότι: Προτιμάμε βιολογικές γιατί η καλλιέργειά τους έχει αρκετούς μυκητολογικούς & εντομολογικούς εχθρούς και ως εκ τούτου δέχεται αρκετούς ψεκασμούς, με αποτέλεσμα το τελικό προϊόν να είναι αρκετά επιβαρυμένο από υπολείμματα φυτοφαρμάκων. Δεν είναι υπερβολή, το αναφέρει το πολύ ενημερωμένο περί τη διατροφή Περιοδικό ΟΙΚΟ της ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ (Τεύχος 79 Απρ. 2009 σελ. 48).

5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Ευχαριστω πολυ Μαρια. Σιγουρα βιολογικες θα τους δωσω γιατι τις εχω στον κηπο μου. :)

6. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Μη φοβηθείς από "χρωματισμένα" περιττώματα, θα είναι από τις φράουλες, το παρατηρώ κι'εγώ όταν του δίνω ρόδι που υπεραγαπά ή παντζάρι! Όλα με μέτρο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...