Παρουσίαση Επισκεφτηκα σημερα το Σιβο (cockatiel)

Συζήτηση με θέμα Επισκεφτηκα σημερα το Σιβο (cockatiel), που ξεκίνησε από ΑΓΓΕΛΟΣ2, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Μαϊ 2009.

1. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

επισκευτηκα σημερα τον σιβο...τον αδελφο τις κοκατιλοοικογενειας...(https://petbirds.gr/threads/cockatiel-μωρα.11099/) ειναι το τριτο μικρο...
    ο μικρος εχει δεθει με την μαμα της οικογενειαας και την ακολουθαει οπου παει μεσα στο σπιτι...οπου τον αφισεις θα βρει κατι να ροκανισει...ανεβενει στο χερι οποιουδιποτε..ακομα και στους ξενους...αλλα χαδια θελει μονο απο τη μαμα του...αλλα σε ολους σκυβει το κεφαλι για ξυσιμο...επισεις του αρεσει να τσιμπαει και να κυνηγα τις ουρες απο τα γατακια που φροντιζει η οικογενεια του...ειναι τρελλοπαπαγαλος...

Συνημμένα Αρχεία:

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  2. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να'ναι καλα το πουλακι να κυνηγαει ουρες!:p
    Και παλι μπραβο σου Αγγελε, που βρηκες τοσο 'καλα' σπιτια σε ολα τα αδελφοκοκατιλακια σου!

3. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αγγελε δικιο εχει η Μαρια:)
    Ομορφοσογο τα κοκατιλακια σου!
    Τι ομορφο κουκλακι..

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ευχαριστω σισσυ και νικη!

5. niva2gr

niva2gr PB New Member

Πάντως αυτό ήταν το ιδανικό της γέννας για οικογένεια. Είναι το πιο κοινωνικό και παιχνιδιάρικο νομίζω.

6. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Υπέροχο πλάσμα Άγγελε! Και πανέμορφα χρώματα! Μπράβο σου και πάλι! Φαίνεται ευτυχισμένο με την καινούρια του οικογένεια και είναι φανερό ότι το λατρεύουν! Πώς θα μπορούσαν άλλωστε, να κάνουν διαφορετικά?:)

7. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ευχαριστω!
    μαρια..δεν θα το ελεγα...ειναι λιγο χεστης...αλλα και νευρικος...στη κορη της οικογενειας(20+ ετων) κανει καποιες φορες μεχρι και χχχχχ...αφου τσιμπαει(οχι δυνατα)..και αμα τον φυσικσεις λιγο νευριαζει παρα πολυ...σαν να σε βρειζει κανει...

8. niva2gr

niva2gr PB New Member

Χαχαα! Κάτι μου θυμίζει! Μου φαίνεται μιλάνε και εκεί τα γονίδια!

9. mariah

mariah PB Member

Αγγελε υπεροχος ο μικρος,παιχνιδιαρης,τσαχπινης και μικρο διαολακι φαινεται!Σιγουρα θα περναει καλα εκει που θα βρισκεται!

10. Frania

Frania PB Member

Συμμαζευτειτε.. με βαζετε σε ιδεες:D
    οχι τιποτα αλλο θα με διωξουν απο το σπιτι ;)

11. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

τωρα...σου εχουν μπει ηδη οι ιδεες..και αστα αυτα που ξερεις..μη πας να ριξεις το φτεξιμο σε εμας...:D

12. Frania

Frania PB Member

Χαχα!Παω να ζουληξω τα μωρα μου.. να ξεχασω!Και για το συγκεκριμενο ζουληγμα εχετε οληηηη την ευθυνη!;)

13. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Κουκλος ο Σιβο! Σαν τις αδελφες του.:p:D

14. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Nα ζήσουν και να είναι καλότυχα ολα!
    Αυτο θα πεί: Μια ευτυχισμένη μεγάαααλη οικογένεια!

15. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Φαινεται ενα ευτυχισμενο πουλακι Αγγελε!
    Συγχαρητηρια που του βρηκες καλη οικογενεια αλλα και σε αυτους που τον υιοθετησαν και τον αγαπανε! :D

16. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

χθες ηρθε η φιλη μου σπιτι...και μου εφερε φωτο του σιβο με τον φιλο του(τον γατουλι)...καμαρωστε τους...νομιζω πως το σπιτι του ςειναι γεματο ζωη και γελιο με αυτα τα σκανταλιαρηκα ζωακια!

*το γατακι χαριζεται...

Συνημμένα Αρχεία:

17. mariah

mariah PB Member

Aγγελε ο Σιβο εχει γινει κουκλι!Το γατακι το επεξεργαζεται!Υπεροχες φωτογραφιες!

18. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

το γατακι ακομα τουλαχιστον ειναι ακυνδινο...μεγαλωνοντας θα βλεπανε αν ειναι ξυνδινος...βεβαια παντα ειναιε ξω υπο την επιβλεψει τους...
    ο σιβο εχει ενα μισος για την κορη του σπιτιου...και μια αγαπη για την μαμα:D...ειναι δυνατος χαρακτηρας!

19. mariah

mariah PB Member

Ζηλιαρης και δυναμικος βγηκε ο Σιβο!;))

20. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

σημερα επισκεφτηκα τον σιβο παλι!
    ο μικρος περναει πτεροροια...και χανει τις βουλες του αλλα ξανθενει στο προσωπο!
    ειναι ενας μαμακιας που μονο την μαμα του θελει...εκτος αν ο αλλος του ξισει το κεφαλι..τοτε τον ανεχετε...

Συνημμένα Αρχεία:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...