"Επισκευη" κλουβιου για παπαγαλο

Συζήτηση με θέμα "Επισκευη" κλουβιου για παπαγαλο, που ξεκίνησε από BanOr, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Ιουλ 2009.

1. BanOr

BanOr PB New Member

Καλησπερα!
    Μου χαρισαν ενα μωρακι κοκατιλ 15 ημερων και το ταιζω στο χερι με συριγκα(ή οπως γραφετε :p)
    Τον μικρο(το ονομα του ειναι Gohan) θα τον μαθω να ειναι ελευθερος μεσα στο σπιτι και σκοπευω να τον παιρνω μαζι μου παντου!
    Τωρα..εχω ενα κλουβι μεγαλο αλλα επειδη δεν ειχε χρησιμοποιηθει για χρονια και ηταν στην αποθηκη εχει λιγο σκουρια πανω που με τριψιμο βγαινει!
    Μπορω να το βαψω καπως που να μην επηρεασει τον μικρο?
    Και αν ναι πρωτα πρεπει να το τριψω?

2. fragos

fragos PB Member

θα το τριψεις καλα και θα παρεις οικολογικο χρωμα και θα το βαψεις και θα το βαλεις μεσα το κοκατιλ μετα απο 4-5 μερες για να μην μυριζει.

Υ.Γ να χαιρεσαι το μικρο κοκατιλ σου.

3. BanOr

BanOr PB New Member

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση :)

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εγω νομιζω πως το καινουριο μωρο αξιζει ενα καινουριο μεγαλο κλουβι με πολλα παιχνιδια και οχι ενα παλιο επισκευασμενο κλουβι.

Εαν η μπογια που θα σου δωσουν περιεχει μολυβδο μπορει να παθει δηλητηριαση και να πεθανει. Καλυτερα να μην παιζουμε με τετοια θεματα. ;)

5. BanOr

BanOr PB New Member

Τελικα θα παρω καινουργιο κλουβι!
    Για την ωρα δεν πεταει και δεν του εχω παρει ακομα κλουβι!θα του παρω σαν της Λολιτας!
    Χτες εκανε μια αποπειρα να πεταξει και επεσε με τα μουτρα στον τοιχο!
    Με εκανε και ..τα χρειαστηκα!τωρα δεν τον αφηνω να "ανοιξει" τα φτερα του :p
    Τον εμαθα!και δεν μου πεταει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...