Επισκέπτης budgie στο μπαλκονι μου

Συζήτηση με θέμα Επισκέπτης budgie στο μπαλκονι μου, που ξεκίνησε από Gerasimos1, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Σεπ 2014.

1. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

Σημερα ενα γλυκούλι budgie επισκεφτηκε τα δικά μου για να φαει τα σπορια που πετανε απο το κλουβί φαινοταν πεινασμενο και παρατημενο οπότε το επιασα ριχνοντας μια μπλουζα πανω του και το εβαλα σε ενα κλουβι για καραντινα ειναι (μωρο) 1 μήνα ή 2 περιπου (ετσι νομιζω).του εβαλα σκορδονερο και μπολικα σπορια που απο την πεινα του τα καταπινε ολοκληρα (στην αρχη).Τι αλλο να κανω ;πως θα δω αν ειναι υγειές και οχι αρρωστο ;επισης λειπουν μερικα πουπουλα στο στερνο του καο στην ουρα. *φωτογραφιες θα ανεβασω οποτε μπορεσω

2. paulpaul

paulpaul PB New Member

Να το χερεσαι σε ποια περιοχη μενεις προσφατα εχασα και εγω το μπατζι μου μιπος ειναι αυτο τι χροματα έχει δεν ειναι αυτο στιν φοτο του προφιλ μου ειναι αλλο

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο, καλότυχο να είναι!

4. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

Οχι το δικο μου ειναι πιο σκουρο μπλε πιο μαυρα φτερά και πολυ πιο μικροτερο που μενεις;

ευχαριστω Μαρία μηπως εχεις καμια συμβουλή; :thumbsdown:

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

Δεν ειναι αυτος στην εικονα προφιλ αυτος ειναι Σδδ(1).jpg

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Γεράσιμε, τι συμβουλή; Τα ξέρεις πολύ καλά, καλή διατροφή, τα σκόρδα, τα τσάγια, μια εβδομάδα μόνο σπόρια και παρατήρηση κουτσουλιων και μετά τούρμπο διατροφή, χορταράκια, λαχανικά, αυγό, φρούτα, ιδίως αφού το βλέπεις για μικρούλι.

7. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Πολύ όμορφος φιλαράκο. Τυχερός είσαι.

8. paulpaul

paulpaul PB New Member

Αυτος ειναι που χάθηκε

9. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

PapadopoulosG το πουλί στην εικονα δεν εναι αυτο που βρεθηκε !ειναι αυτο που εχασε ο paulpaul

Αυτο στην εικονα προφίλ το εχεις paulpaul;

10. paulpaul

paulpaul PB New Member

στιν εικονα προφιλ το εχο στιν εικονα που εβαλα στο θεμα εχασα αυτο στο μινιμα

11. paulpaul

paulpaul PB New Member

Βαλε μια φοτογραφια για να δουμε

12. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

Αυτο ακριβώς προσπαθω να κανω
    απλώς εχασα το card reader για τον υπολογιστη και ψαχνω απο χθες χωρίς αποτελεσμα .ομως τωρα βγαζω μετο κινητο και θα τις περασω στον υπολογιστη

13. paulpaul

paulpaul PB New Member

Δεν πειράζει για τις φοτο εσενα σου μιαζει με ατο που εχασα εγω

14. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

Συγνωμη για την καθηστερηση 10 μερων αλλα ειχα πολυ διαβασμα και δεν μπορουσα να ανεβασω φωτο...Τελικα βρηκα το card reader και παρακατω ειναι η φωτο του πλέον βαφτισμένου Chico...

15. paulpaul

paulpaul PB New Member

Δεν βλέπω καμία φωτογραφία

16. paulpaul

paulpaul PB New Member

Να τον χαίρεσαι, με τίποτα δεν είναι το δικό μου

Μοιραστείτε

Φόρτωση...