Επιθετικη συμπεριφορα και χτυπηματα

Συζήτηση με θέμα Επιθετικη συμπεριφορα και χτυπηματα, που ξεκίνησε από Jpog, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 17 Ιουλ 2015.

1. Jpog

Jpog PB New Member

Θα ηθελα βοηθεια με το καναρινι μου.Το εχω 5χρονια περιπου (απο τοτε που γεννηθηκε).Παντα κελαίδουσε αλλα σταματησε να κελαιδαει το τελευταιο χρονο.Εδω και κατι μερες εχω παρατηρησει οτι χτυπιθηκε καπου και εχει βγει το νυχι του το μεσεο απο το αριστερο ποδι του και το ενα του νυχι εχει μια κοκκινιλα σαν γρατζουνια.Μετα απο αυτο αρχισε να ψιλο κελαιδαει με συγκεκριμενα κοματια που εβαζα κυριος dubstep και λιγο πιο δυνατη μουσικη και εχθες πηγα να του αλλαξω τη μπανιερα και μου φεροταν επιθετικα και συνεχιζει μεχρι σημερα οτα πλησιαζω το κλουβι.Μπορω να κανω κατι? να το παω σε κτηνιατρο?

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Είναι εύκολο να φωτογραφίσεις το πόδι του πουλιού και να μας ανεβάσεις μια δυο φωτογραφίες ώστε να καταλάβουμε γιατί πράγμα μιλάμε?

Για το τραγούδι ... ίσως δεν του αρέσουν Benga, Lock N. Bounce κλπ..... χαχαχα
    Σοβαρά τώρα...
    Είναι εποχή πτερόρροιας ...
    Και μέχρι να γίνει η αλλαγή του φτερώματος ελαχιστοποιείται για να μην πω μηδενίζεται η ωδική τους διάθεση...
    Θα δείξεις υπομονή και θα περιοριστείς στην ηλεκτρονική μουσική που σου αρέσει....

Μοιραστείτε

Φόρτωση...