Επείγουσα βοήθεια

Συζήτηση με θέμα Επείγουσα βοήθεια, που ξεκίνησε από sophia pj., στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 17 Δεκ 2007.

1. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ. ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΔΟΤΕΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ. Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΒ+ (ΡΕΖΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟ). ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΤΣΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ (παιδο-ογκολογικό) (2310 993506 & 2310 993944) .

2. Katerina

Katerina PB Member

Ευχαριστω Σοφια,μου το εστειλαν κι εμενα με ε-μαιλ αλλα δεν προλαβα να το δημοσιευσω.Ελπιζω να πανε ολα καλα για το παιδι

3. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Δεν θελω να ''θαφτει'' το θεμα..ειναι Χριστουγεννα μερες αγαπης..πριν κατεβητε στις βιτρινες...και εκει καπου μεταξυ ψωνια -δωρα για βαφτηστηρια και λοιπα...σκεφτητε οτι δεν ειναι κοπος δεν στοιχιζει τιποτα απολυτως ..αλλωστε το δωρο ζωης ειναι ανεκτιμητο!

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Επίσης αν μου επιτρέπεις Σοφία να προσθέσω, οτι τέτοιου είδους δώρα, όπως και το γεγονός οτι άνθρωποι έχουν την ανάγκη μας, ηλικωμένοι , μικρά παιδιά σε Ιδρύματα, ασθενείς κτλ οχι μόνο τις Αγιες γιορτινές μέρες , αλλά και όλες τις άλλες μερες του χρόνου! Ας μην τους ξεχνάμε...:)

5. ΣΟΦΙΑ,ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ.ΓΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΑΙΜΑ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝΕ.ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΔΟΤΗ,ΧΩΡΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ.ΜΕΝΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑ,ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ...

6. boot

boot PB New Member

Την τελευταία φορά έδωσα δείγμα αίματος για έλεγχο συμβατότητας στο νοσοκομείο της Καβάλας για παιδάκι που νοσηλευόταν στην Θεσσαλονίκη. Νομίζω πως σε κάθε νοσοκομείο μπορούν να δοθούν εφόσον υπάρχει κάποια συνεννόηση μεταξύ των νοσοκομείων

7. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Δεν παιζει ρολο η περιοχη απλα δεν εχουν ολα τα νοσοκομεια αυτο το τμημα.Στον Πειραια ειναι το Μεταξα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...