Επανεισαγωγή πτηνών στη φύση

Συζήτηση με θέμα Επανεισαγωγή πτηνών στη φύση, που ξεκίνησε από Deukalion, στο Forum 'Γενικές συζητήσεις για πουλιά' του PetBirds, 6 Ιουλ 2016.

1. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

:DΧαχα....σε ευχαριστώ Σταμάτη μου!Να ξέρεις όμως πως είμαι για χαμηλές πτήσεις,μου αρκεί μια εκτενής αποκωδικοποίηση και σε ό,τι κάνω να ξέρω γιατί το κάνω (λέμε τώρα..:thumbsdown:).Λέξεις όπως μετάλλαξη,σταθεροποίηση,υβριδοποίηση δεν κρύβουν μόνο μετάλλια και επαίνους απο πίσω.Αν διάλεγα ένα μέλλον αυτό θα ήταν η επανεισαγωγή πτηνών στη φύση μέσω εκτροφικής αναπαραγωγής.
    Να 'σαι καλά τιμονιέρη!

2. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

να σου θυμησω δυο προσωπα της μυθολογιας Δαιδαλος και Ικαρος αν δεν πετουσε τοσο ψηλα ο Ικαρος δεν ξερω αν μενανε στην ιστορια και οι δυο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο σιγουρο ειναι αυτο . δεν μετρανε μονο τα μεταλλια το τι αφηνεις κληρονομια πησω μετραει.

ολα γινονται μονο που σε αυτη τη περηπτωση τα Χ.Χ.Χ. πολλαπλασιαζετε

3. Deukalion

Σίγουρα,αν θές όμως να φτάσεις κάπου αυτή η σκέψη είναι ωραία και χωρίςΧ.χωρίςΧ.χωρίςΧ. έστω μόνο να την ονειρεύεσαι.
    Τώρα βέβαια εμείς απο τα τρία Χ έχουμε το..........κεφαλαίο Γ.....................με Γ=γείτονες!:p

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Και όχι τίποτ' άλλο δεν θα ζω για να το δω:)

5. Deukalion

εδώ εγώ δεν θα ζήσω για να το κάνω:p
    Άσε τα αυτά Μαρία,θα σε πάρω μαζί μου...σε νησάκι θα γίνει η δουλειά,στη Ρόδο.
    Έχω και τα σχέδια αν θές να πάρεις μια γεύση.Ψάχνω μόνο ένα βίντεο,μπορεί να το είδα και εδώ,μεικτής εκτροφής Γάλλου ή Βέλγου που δείχνει βήμα βήμα την κατασκευή,με κτίσμα,ανοιχτή έξοδο ανα ζευγάρι σε περίφραξη,και μποστάνι ειδικό για τα πουλιά παραδίπλα.

6. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

μετα απο αυτο δεν ......δεν ξερω τη να πω

ισως ΄΄εκτροφηκος στοχος και σκοπος ΄΄ ή καπος ετσι

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μα η ιδέα δεν αφορά άγρια πουλιά που θα επανεξαχθούν στην φύση αλλά ήμερα εκτροφικά που θα απελευθερωθούν.

8. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

προτηνα το ανωτερο τιτλο για να γινει γενικη συζητηση πανω στην εκτροφηκη επιθυμια και σχεδια του εκαστοτε εκτροφεα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...