Επίσκεψη στο Αττικό Πάρκο

Συζήτηση με θέμα Επίσκεψη στο Αττικό Πάρκο, που ξεκίνησε από dimitra_1980, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 19 Απρ 2009.

1. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Χριστός Ανέστη! Μόλις γύρισα από το αττικό πάρκο όπου έβγαλα μερικέ ωραίες φωτό και σας τις παρουσιάζω.
    Το μονκάκι ήταν τέλοιο!Το ερωτεύτηκα!Λευτέρη και Μαρία τώρα σας καταλαβαίνω απόλυτα.Και οι κοκατούληδες ήταν γλύκα.Α! και φεύγοντας, μια τσαχπίνα αμαζόνα ήρθε και αφού χαϊδεύτηκε, μου έπιασε κουβέντα.Μισή ώρα λέγαμε "γειααα", "έλα" και κάτι άλλα δικά της που δεν τα'πιασα!Μου τελείωσε όμως η μπαταρία και δεν πρόλαβα να την τραβήξω βίντεο να τη δείτε...Έβγαλα καμια 150αριά φωτο.Θα σας βάλω όσες μπορώ

Συνημμένα Αρχεία:

2. dimitra_1980

2ος γύρος φωτο...

Συνημμένα Αρχεία:

3. dimitra_1980

Το βράδυ θα βάλω κι άλλες από τη φωτογραφική του φίλου μου.Καλά τελικά τα μεγαλύτερα πουλιά είναι τέλεια! Όλοι οι κοκατού χαϊδεύονταν με τις ώρες και όταν έφυγα έκραζαν σαν τρελλοί.Η αμαζόνα που μου έπιασε κουβέντα φεύγοντας μου φώναζε "γειααα γειααα".Το συγκεκριμένο μονκάκι ήταν μια γλύκα.Μου 'δινε το χεράκι του και χαϊδευόταν επίσης με τις ώρες.Με βλέπω να παίρνω κι εγώ κανένα...Τα ζακουδάκια με σνόμπαραν.Ούτε γεια δε μου είπανε...Οι αμαζόνες επίσης κοινωνικότατες.Ήρθαν όλες στα κάγκελα για χάδια αλλά αυτή η blue fronted με τρέλλανε στο μπλα μπλα...(...άλλο που δεν ήθελα κι εγώ...).Κρίμα να μην προλάβω να την τραβήξω..Θα γελάγατε πολύ με αυτά που έλεγε...και ειδικά με αυτό το "γειααα" που με χαιρέτησε όταν έφευγα.. Αχ...αν έμενα κοντά όλη μέρα εκεί θα την έβγαζα...

4. dimitra_1980

να και μερικές ακόμα...

Συνημμένα Αρχεία:

5. Hadjicostas

Hadjicostas Πρώην ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

πολύ όμορφα ! και φοβερές φώτο !

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  7. dimitra_1980

και μερικές ακόμη φωτο

Συνημμένα Αρχεία:

8. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Πολύ ωραίες φωτογραφίες Δήμητρα! Ευχαριστούμε που τις μοιράστηκες μαζί μας! Κι έχεις δίκιο, το μονκάκι είναι ίδιο με τον Ρόκο μας!:)

9. dimitra_1980

και μερικά ακόμη πτηνά...

Συνημμένα Αρχεία:

10. dimitra_1980

Ουπς!Οι φωτο 2, 3, 4 μπήκαν κατα λάθος.Δε ξέρω αν μπορώ να τις σβήσω.Moderators τη βοήθειά σας please.

11. dimitra_1980

για να βάλω και τις σωστές τώρα.

Συνημμένα Αρχεία:

12. mariah

mariah PB Member

Δημητρα τελειες φωτογραφιες!Σε ευχαριστουμε που τις μοιραστηκες μαζι μας!Οι φωτογραφιες με τα Lovebirds,το μονκακι και τον κοκατου ειναι υπεροχες!

13. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

αυτο το παρκο ειναι ολα τα λεφτα ...θα με αφισει αφραγκο αφου με καθε ευκαιρια το επισκευτομαι...
    τελειες φωτογραφιες Δημητρα...

14. Elize

Elize PB New Member

Δημήτρη γιατί δεν υιοθετείς κάποιο ζωάκι (είσαι και από Αθήνα) και ταυτόχρονα να απολάυσεις και όλες τις παρόχές που δίνονται για τα μέλη;) (π.χ. ετήσια κάρτα μέλους)

Το αναφέρω εντελώς πληροφοριακά και φιλικά. :)

Aττικό Ζωολογικό Πάρκο - Υιοθετήστε ενα Ζώο

80 € - Μικρός Φίλος του Πάρκου

Πουλιά του Εδάφους, Παπαγάλοι, Τροπικά Πουλιά, Πουλιά της Ευρώπης, Ελληνικές Χελώνες

Παροχές: Μία ετήσια κάρτα μέλους, πιστοποιητικό υιοθεσίας για ένα χρόνο, πληροφορίες για το ζώο που έχετε υιοθετήσει, έγχρωμη φωτογραφία και μία κονκάρδα με το λογότυπο FOZ.

15. roulavla

roulavla PB New Member

Τέλειο το Πάρκο. Τι τυχεροί που είστε όσοι ζείτε στην Αθήνα! Εμείς τα επαρχιωτάκια μόνο από φωτογραφίες μπορούμε να τα χαρούμε.

16. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Όμορφες οι φωτο 2,3,4 σε ευχαριστούμε

Μοιραστείτε

Φόρτωση...