Επίθεση απο γάτα

Συζήτηση με θέμα Επίθεση απο γάτα, που ξεκίνησε από dani, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 23 Μαρ 2008.

1. dani

dani PB New Member

Εχθές ανέβηκα στη ταράτσα του σπιτιού μου, στον 4ο όροφο για να δω τα πουλάκια μου. Τα έχουμε σε ένα μικρό δωμάτιο. Και τι να δω... Μια γάτα, οπου είχε ρίξει το νεράκι απο το 1 κλουβί. Ευτυχώς τη πρόλαβα και δε τα έφαγε! Και αυτή μετά βγήκε έξω στη ταράτσα. Προσπαθήσαμε να την πιάσουμε, αλλά μας ξέφυγε πέφτοντας κάτω, απο τον 4ο οροφο. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα.
    Εμείς είχαμε ξεχάσει την κάτω πόρτα ανοιχτή. Και αυτή σαν καλή κυρία, ανέβηκε τα σκαλιά. :eek:

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

τυχερος εισαι που δεν σου εφαγε κανενα πουλακι αλλα τωρα μπορει καποιο απο τα αρσενικα σου να σταματησει να κελαιδα για λιγο καιρο επειδη πηρε μεγαλη λαχταρα εγω το επαθα με κουκουβαγια στο χωριο μου.

3. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

να εχεις το νου σου γιατι γλυκαθηκε και θα ξαναερθει,την αλλη φορα ομως αν μπει να εισαι σιγουρος οτι θα εχεις θυματα

4. skytiger

skytiger PB New Member

Ντανι τυχερος εισουνα...να εισαι προσεχτικος...το πολυ-πολυ βαλε σεκιουριταδες:D

5. kimi

kimi PB New Member

Την αχρηστη τη γατα. Ειχα παει κα τα δικα μου πουλακια εκει για μικρες διακοπες. Επεσε απο τη ταρατσα κ δεν επαθε τιποτα. Αλλα εδω που τα λεμ καλυτερα να ειχε σκοτωθει. Αν κ αγαπω ολα τα κατοικιδια, δε θελω να φαει τα πουλακια μας.

6. kardoula

kardoula PB New Member

Δεν έφταιγε η γατούλα που πήγε να φάει τα πουλάκια. Μην ξεχνάτε πως είναι στη φύση της και από ένστικτο να κάνει.. Εκτός αν τις κάνουμε vegeterian:D
    Κρίμα να πέθαινε, για κανένα ζώο δεν αξίζει ο θάνατος όταν αναζητάει απλώς την τροφή του, αλλά η ευθύνη βαραίνει εμάς που πρέπει να φροντίζουμε να μην πέσουν τα πουλάκια στο στόμα της.

7. zxvt

zxvt PB New Member

Σωστή καρδούλα! Αν και τις γάτες δεν τις συμπαθώ για ότι έχω τραβήξει εξαιτίας τους φταίω εγώ και μόνο εγώ. Να ξέρετε πώς πηδάνε και πολύ ψηλά. Εμένα μία μέρα θα μου κατέβαζε το κλουβί που ήταν κρεμασμένο σε ύψος 1,80 περίπου. Τώρα τα πουλάκια τα κρεμάω σε ύψος 2+μ.

8. gardeline

gardeline PB New Member

Προσεχε πολυ για να μην ξανασυμβει το ιδιο,ευτυχως ησουν τυχερος και πηγες εγκαιρα.Φανταζομαι τα πουλια ειχαν τρομοκρατηθει!

9. zxvt

zxvt PB New Member

Παιδιά... κοπέλα είναι (η Dani)! Όχι άνδρας:D

10. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Δηλαδή ο Danny Devito :
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    καμία σχέση !

11. Λέλος

Λέλος Banned

Σκέψου ότι κάποιοι μπορεί να λένε έτσι για τα πουλιά σου, θα σου άρεσε ??

12. andrews69

andrews69 PB New Member

dani τυχερη ησουνα προσοχη στις πορτες λοιπον τωρα

13. Thanoulis

Thanoulis PB New Member

Την άχρηστη τη γάτα, όταν μας τρώει τα πουλάκια και την super ήρωα γάτα όταν τρώει τα ποντίκια;Το νού σου!:)

14. kimi

kimi PB New Member

Εχθες μια γατα εφαγε το μικρο καναρινακι του γειτονα. Το καημενο ειχε γεννηθει πριν 4-5μηνες. Και ηταν μαζι με τη μαμα του. Ενα κατακιτρινο καναρινακι. Και το κλουβι ταν κρεμασμενο ψηλα στον τοιχο :(

15. lizard

lizard PB Member Article Writer

κριμα το καναρινακι τωρα προσεχε και εσυ τα δικα σου γιατι η γατα γλυκαθηκε και μπορει να ερθει και σε εσενα.

16. kimi

kimi PB New Member

Τα προδεχω, αλλαο γειτονας πρεπει περισσοτερο. Γιατι εχει ακομα τους γονεις. Φανταστειτε τι πονο περασε το μικρο κ ακομα τον "ψυχικο" πονο της αναρας.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...