Εξοπλισμος κλουβιου για αυστραλιανα παραδεισια

Συζήτηση με θέμα Εξοπλισμος κλουβιου για αυστραλιανα παραδεισια, που ξεκίνησε από FINCHiii, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή, Εξωτικών Πουλιών' του PetBirds, 22 Μαϊ 2009.

1. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Την Τεταρτη τελειωνουν για μενα οι πανελλαδικες εξετασεις με το μαθημα της Χημειας , και τα πραγματα ως εδω βαινουν καλως.Με το τελος των εξετασεων θα προβω σε αγορα 2 ζευγαριων αυστραλιανων παραδεισιων.Το ερωτημα μου ειναι ποιο θα πρεπει να ειναι το μεγεθος του κλουβιου , και ο πληρης εξοπλισμος του.Επισης θελω να ρωτησω κατι οφ ...που μπορω να δωσω τα java και τα zebra μου μιας και πλεον δεν με ενδιαφερει(εγωιστικο!#) η διατηρηση τους.

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Χρήστο καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου!
    Μπορέις να θέλεις να χαρίσεις καποια απο τα πουλιά σου βάζοντας μία αγγελία εδω Χαρίζω - Ανταλλάσω Πουλιά στο Αγγελίες Πουλιών PB ή να κανεις καποια ανταλλαγή με τα είδη που σε ενδιαφέρει να αποκτήσεις.

Για το κλουβί διάβασε αυτό το άρθρο

Κλουβιά για πουλιά, ποιο είναι το καταλληλότερο;

Επίσης χρησιμότατες είναι και οι πληροφορίες σχετικά με την επιλογή των πουλιών που αναφέρονται σε αυτο το άρθρο Απόκτηση νέων πουλιών
    Καλη επιλογή!

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 12 Ιουλ 2016
  3. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Στο θεμα του εξοπλισμου ενδεικνυται η παροχη παιχνιδιων για απασχολιση???

4. Georgina

Χρηστο μου εξαρτάται απο το είδος που θα επιλέξεις...;))

5. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Ας πουμε τα gouldians παιζουν με κπ παιχνιδι??

6. Georgina

Οπως αναφέρεται και στο σχετικό άρθρο τα https://petbirds.gr/articles/Γκούλντιαν-gouldian-finch.65/ ειναι απο τα είδη των εξωτικών πουλιών που αρέσκονται στην ενασχόλησή τους με παιχνίδια. Ομως το καθε είδος εξωτικών είναι ξεχωριστό και έχει τις δικές του ιδιαιτερες συμπεριφορές και συνήθειες.

7. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Ευχαριστω!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...