Εντυπώσεις από την έκθεση ΕΠΑΜ 2008

Συζήτηση με θέμα Εντυπώσεις από την έκθεση ΕΠΑΜ 2008, που ξεκίνησε από Βασιλης, στο Forum 'Εκθέσεις - Διαγωνισμοί - Σεμινάρια' του PetBirds, 7 Δεκ 2008.

1. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Πήγα σήμερα στον τοπικό διαγωνισμό της ΕΠΑΜ. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω Σάββατο που ήταν και οι απονομές κλπ αλλά έστω και έτσι γεύτηκα αυτή τη μαγεία της έκθεσης (που είχα χρόνια να γευτώ). Η διοργάνωση ήταν καταπληκτική και προς έκπληξη μου είχε αρκετό κόσμο σε σχέση με παλιότερα. Όσο για τα πουλιά μου έκαναν μεγάλη εντύπωση δύο πράγματα.
    1. Τα gloster καταλάμβαναν δύο σειρές και είχαν τις περισσότερες συμμετοχές στην έκθεση. Ίσως να ήταν περισσότερα και από όλα τα καναρίνια χρώματος μαζί. Πολλά καλά πουλιά και μεγάλη βοήθεια για εμένα που θέλω να έχω μέτρο σύγκρισης για τα δικά μου πουλιά.
    2. Τα ιθαγενή ήταν πάρα μα πάρα πολύ λίγα. Περίμενα πολύ περισσότερα πουλιά και σίγουρα περισσότερους εκτροφείς.

Έτσι έφυγα με ανάμεικτα συναισθήματα αλλά με πολλές φωτογραφίες και πολύ μεγάλη ικανοποίηση που μπόρεσα να επανέλθω στο χόμπι και να γίνομαι κάθε χρόνο και πιο ενεργός σε αυτό. Σύντομα θα διαλέξω και φωτό για να ανεβάσω.

2. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Και κάποιες φωτό, κάτι που παρέλειψα είναι να βγάλω φωτογραφίες που να δείχνουν το χώρο γενικά αλλά... κόλλησα με τα πουλιά και έβγαζα συνεχώς αυτά.

HPIM2596.jpg HPIM2597.jpg HPIM2601.jpg HPIM2608.jpg

3. Βασιλης

Βασιλης PB Member

HPIM2612.jpg HPIM2615.jpg HPIM2624.jpg Untitled-1.jpg

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν και στους διοργανωτές για τις όμορφες στιγμές και τα υπέροχα πουλιά, άντε και του χρόνου περισσότεροι ;)

4. sax1400

sax1400 PB New Member

φιλε βασιλη μιας και ειμαι μελος (επ 59) απο της 10/10/08 ειχα την τυχη να ειμαι βοηθος στον διαγωνισμο(να πηγενω τα πουλια στους κρητες κτλ.)εχω φωτογραφιες του χωρου και φωτογραφιες των κρητων την ωρα της κρησης.

Συνημμένα Αρχεία:

5. sax1400

sax1400 PB New Member

και λιγες την ωρα των κρησεων

Συνημμένα Αρχεία:

6. sax1400

sax1400 PB New Member

ακομα λιγες

Συνημμένα Αρχεία:

7. sax1400

sax1400 PB New Member

συγχαρητηρια στον Sakis X (Αθανασιος Χαρελα) και στα πανεμορφα θυλικα μοσαικα που βγηκαν πρωτα σε τετραδα κ μονα.λιγες φοτο

Συνημμένα Αρχεία:

8. sax1400

sax1400 PB New Member

ενα βιντεο με υβριδια
    καντε την οθονη του βιντεο πιο μικρη για να φενετε καλητερα

9. sax1400

sax1400 PB New Member

λιγες φωτο ακομα

Συνημμένα Αρχεία:

10. sax1400

sax1400 PB New Member

λιγες με κοκκινα

Συνημμένα Αρχεία:

11. sax1400

sax1400 PB New Member

λιγες με αχατες κοκκινα μωσαικα

Συνημμένα Αρχεία:

12. sax1400

sax1400 PB New Member

αρσενικα μωσαικα

Συνημμένα Αρχεία:

13. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Παιδιά σας ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν στην έκθεση, σε όσους βραβεύτηκαν και ιδιαίτερα στους Δραμινούς για ακόμη μια φορά φέτος. :) Συγχωρήστε μου την αναφορά αλλά είμαστε σχετικά λίγοι στο χώρο και κάθε διάκριση κάνει την προσπάθειά ακόμη πιο σημαντική. :)

14. sax1400

sax1400 PB New Member

και λιγες με gloster

Συνημμένα Αρχεία:

15. sax1400

sax1400 PB New Member

και με υβριδια

Συνημμένα Αρχεία:

16. gantonopoyl

gantonopoyl PB New Member

αποτελεσματα εχουμαι για να δουμε;;;

17. Λε-Μα

Λε-Μα PB New Member

Φίλε Γιώργο ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτογραφίες που εβγαλες και μας ανέβασες στο site.
    Κατ΄αρχήν τα συγχαρητήριά μου σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό, γιατί αυτό έχει σημασία.
    Δεύτερο ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους βραυβεύτηκαν στις κατηγορίες που συμμετείχαν.
    Τέλος για τους εκτροφείς τις Λέσχης του ΕΠΑΜ στη Δράμα, τι να πω;
    Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι: Συμμετείχαν οκτώ εκτροφείς από τους οποίους βραυβεύτηκαν οι έξι (με πρώτες, δεύτερες ή τρίτες θέσεις) αλλά και αυτοί που δεν βραυβεύτηκαν, με πολύ καλή παρουσία στο διαγωνισμό.
    Εύχομαι και ελπίζω του χρόνου να πάμε ακόμη καλύτερα.

18. Glosterfancy

Glosterfancy Πρώην djspikos

Από σήμερα μπορεί οποιος θέλει να κατεβάσει τον κατάλογο αποτελεσμάτων από το Site του ΕΠΑΜ. Στην κατηγορια Εκθέσεις - Διαγωνισμοί, -->> Αποτελέσματα εκθέσεων. :p

Σε λίγες μέρες θα ανεβούνε και οι φωτογραφίες από την έκθεση..

19. Pepito

Pepito PB New Member

η εκθεση ειναι μονο για καναρινια ή εχει και παπαγαλους?

20. sax1400

sax1400 PB New Member

φιλε μου ειναι μονο για καναρινια και αγριοπουλια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...