Ενας ομορφος μπουφος θυμα του ανθρωπου

Συζήτηση με θέμα Ενας ομορφος μπουφος θυμα του ανθρωπου, που ξεκίνησε από alligator, στο Forum 'Γενικές συζητήσεις για πουλιά' του PetBirds, 24 Μαρ 2016.

1. alligator

alligator PB New Member

Χθες μου φερανε ενα φανταστικο πουλι μα δυστηχως ειναι και αυτο θυμα του ανθρωπου που τα βαζει με τα πουλια χωρις να καταλαβαινει την αξια τους στη φυση
    WP_20160322_007.jpg
    θα ηθελα να σας πω ακομα οτι το πουλακι σταλθηκε στο anima με πρωσοπικη μου μεριμνα και επικοινωνια για να μαθενω την πορεια του.

Συνημμένα Αρχεία:

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πως βρέθηκε στα χέρια αυτών που στον φέρνανε; Ποια είναι η ιστορία του δηλαδή; Είναι άρρωστο;

3. alligator

alligator PB New Member

Στο δρομο των βρηκαν και μου τον εφεραν στο τελαρο απο ελιες οπως βλεπεται απο τις φωτο σημερα που μιλησαμε με το anima εχει εξαρθρωση στον ομω του απο χτυπημα και ειναι και λιγο καμενος κοντα στο χτυπημα

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Συγχαρητήρια και σε σένα αλλά και στον άνθρωπο που τον περιμάζεψε.
    Θα σε παρακαλούσα αν μπορείς alligator να μας κρατάς ενήμερους.

5. maria p

Μπράβο Θοδωρή!
    Νομίζω είναι μονογαμικά, θα πρέπει να στον φέρουν να τον απελευθερώσετε στον τόπο του.

6. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Μπραβο σαςγια οσα κανετε!

7. alligator

alligator PB New Member

Θα ηθελα ακομα να σας πω οτι σαν δασαρχειο μετα απο συνενωηση με τον κυριο δασαρχη αταλαντης απο δω και στο εξης τα πουλια θα συνοδευονται με χαρτι το οποιο θα εχει αριθμο πρωτοκολλου ( διαβιβαστικο) για να ενημερωνομασται εγγραφος για την πορεια του καθε πουλιου :);)

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Υπέροχα νέα!! Συγχαρητήρια!!! Δεν μπορούμε να ζητάμε αλλαγή στο τόπο μας αν πρώτα απ όλους δεν αλλάξουμε εμείς και δεν κάνουμε κάτι για να αλλάξει ο κόσμος μας! Και πάλι μπράβο! :) :) :)

9. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Δυστυχώς είναι πολύ λίγοι οι άνθρωποι που κάνουν τέτοιες ευαίσθητες κινήσεις. Μπράβο Θοδωρή. Τέτοιες κινήσεις πρέπει να είναι δίδαγμα για τα νέα παιδιά!!!!!

10. alligator

alligator PB New Member

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τι υπέροχο πλάσμα! Περαστικά του! Υπάχει περίπτωση να είναι απο τροχαίο?

12. Sissy

Sissy PB Senior Member

:thumbsup::thumbsup:Συγχαρητήρια για την πράξη σας!!πανέμορφο πουλί, περαστικά του!

13. boukefalas

boukefalas PB New Member

περαστικα και γρηγορη επανενταξη

14. Marina21

Marina21 PB New Member

Mπράβο σας για την κίνησή σας να το μαζέψετε!Το καλυτερο κανατε!

15. alligator

alligator PB New Member

Παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια , απο μικρος παντα βοηθουσα τα διαφορα ζωακια που εβρισκα ειναι μεσα στη ψυχη μου αυτο ευχαριστω και παλι:):thumbsup:

16. ianos

ianos Daily Active Member

Θοδωρή, αν μάθεις νεα πες μας κι εμάς να χαρούμε!

17. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τι εντυπωσιακό πλάσμα! Φανταστείτε το με ανοιχτά φτερά να πετάει! !! Μπράβο σε όλους όσους το φροντισαν!

18. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

μπράβο σου,βρε Θοδωρή..μπράβο και στο παληκάρι που τον μάζεψε,βέβαια!!
    να μας ενημερώνεις,οκ;;;

19. maria p

Σήμερα απελευθέρωσε η ΑΝΙΜΑ δύο μπούφους στην Καισαριανή, υπάρχει περίπτωση να είναι και ο δικός σας μεταξύ τους; Γιατί νόμιζα ότι θα τον φέρουν στην περιοχή του.

20. alligator

alligator PB New Member

δεν ειναι ο δικος μας ο δικος μας θα ερθει παλι εδω στην περιοχη του:);)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...