Ελλειψη πτερωματος στο κεφαλι του παπαγαλου

Συζήτηση με θέμα Ελλειψη πτερωματος στο κεφαλι του παπαγαλου, που ξεκίνησε από christos1948, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 10 Ιουλ 2015.

1. christos1948

christos1948 PB New Member

Γεια σας.Το ρινγκνεκ μου εχει λιγη έλλειψη πτεροματος απο τα ματια στα ρουθουνια του σε πλατος περιπου 3 χιλιοστα.Δεν ειναι πληρος γυμνο το σημειο αλλα δεν ειναι πληρος καλυμμένο απο φτερα.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Είναι εύκολο να μας ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες του?
    Υποψιάζεσαι κάτι ή μήπως απλά βρίσκεται σε πτερόρροια?

3. christos1948

Προσπαθω να τις ανεβασω αλλα η εφαρμογη που τις εκανα ποιο μικρες δεν δουλευει και προσπαθω να βρω αλλη

Edit.το εχει απο παλια που ηταν μικρος.δεν υποψιάζομαι κατι..

4. misalouris

Υπάρχει καλή βοήθεια ]https://petbirds.gr/threads/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B1%CF%88%CE%B7-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-%CE%9C%CE%AE%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%B1.9996/#post-51380 στο τέλος του άρθρου.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 5 Νοε 2016
  5. christos1948

Προσπάθησα αλλα δεν τις δέχεται τις αλλαξα σε 140kb και λεει ειναι πολυ μεγαλες

6. misalouris

Στο τέλος του συνδέσμου - άρθρου που σου έβαλα υπάρχει μια διεύθυνση email.
    Τις στέλνεις εκεί και γράφεις σε ποιο θέμα θέλεις να μπουν οι φωτογραφίες....
    Τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίσει ο admin

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

τωρα ειναι και περιοδο πτερροριας και μπορει το δικο σου να την περναει εντονα.. παρολαυτα δεν θα πρεπει να ειναι μεγαλα τα κενα στο σωμα του χωρις φτερωμα..
    τι διατροφη του εχεις? ελλειψη βιταμινης Α δημιουργει αραιωση πουπουλων στη περιοχη των ματιων

8. christos1948

Η διατροφη του αποτελειται απο σπορους της versele-laga,φρουτα(αποξηραμένα και μη),ξηρους καρπους και λιγα λαχανικα.

Πολυ μικρο ειναι το κενο και δεν ειναι εντελος κενο και πρεπει να τον δεις απο κοντα οτι εχει πιο λιγο φτερομα εκει.

9. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Μια φωτογραφια θα βοηθουσε.;)

10. christos1948

Οριστε μια φωτογραφία
    rsz_20150710_145045_hdr.jpg
    2
    rsz_20150710_145042_hdr.jpg

11. evans

evans PB Member

Ή εγω ειμαι τυφλος και πρεπει να κοιταξω τα ματια μου ή δεν βλεπω πουθενα καμια ελλειψη φτερωματος στο κεφαλι!

12. christos1948

Απο τα ματια στα ρουθουνια δες

13. Marilenaki

Marilenaki PB Member

δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανυσηχει

14. MariosΧ

MariosΧ PB New Member

Πιστευω αλλα δεν ειμαι σιγουρος ολα τα Ringneck που εχω δει ειναι σαν το δικο σου δηλαδη δεν εχουν τοσο εντονο πτέρωμα μεταξυ της μύτης και του κεφαλιού

15. MariosΧ

MariosΧ PB New Member

Και για να μην σε ανησυχεί πια αύτο το θέμα δες και αυτά (ειναι 2 μηνων νομιζω)[​IMG]

16. George98

George98 PB Active Member

και εγω που είδα στο google έτσι είναι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...