Ελλειψη πτερωματος στο κεφαλι του παπαγαλου

Συζήτηση με θέμα Ελλειψη πτερωματος στο κεφαλι του παπαγαλου, που ξεκίνησε από christos1948, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 10 Ιουλ 2015.

1. Γεια σας.Το ρινγκνεκ μου εχει λιγη έλλειψη πτεροματος απο τα ματια στα ρουθουνια του σε πλατος περιπου 3 χιλιοστα.Δεν ειναι πληρος γυμνο το σημειο αλλα δεν ειναι πληρος καλυμμένο απο φτερα.

2. misalouris

misalouris PB Supporter Article Writer

Είναι εύκολο να μας ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες του?
    Υποψιάζεσαι κάτι ή μήπως απλά βρίσκεται σε πτερόρροια?

3. Προσπαθω να τις ανεβασω αλλα η εφαρμογη που τις εκανα ποιο μικρες δεν δουλευει και προσπαθω να βρω αλλη

Edit.το εχει απο παλια που ηταν μικρος.δεν υποψιάζομαι κατι..

4. misalouris

Υπάρχει καλή βοήθεια ]https://petbirds.gr/threads/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B1%CF%88%CE%B7-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-%CE%9C%CE%AE%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%B1.9996/#post-51380 στο τέλος του άρθρου.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 5 Νοε 2016
  5. Προσπάθησα αλλα δεν τις δέχεται τις αλλαξα σε 140kb και λεει ειναι πολυ μεγαλες

6. misalouris

Στο τέλος του συνδέσμου - άρθρου που σου έβαλα υπάρχει μια διεύθυνση email.
    Τις στέλνεις εκεί και γράφεις σε ποιο θέμα θέλεις να μπουν οι φωτογραφίες....
    Τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίσει ο admin

7. τωρα ειναι και περιοδο πτερροριας και μπορει το δικο σου να την περναει εντονα.. παρολαυτα δεν θα πρεπει να ειναι μεγαλα τα κενα στο σωμα του χωρις φτερωμα..
    τι διατροφη του εχεις? ελλειψη βιταμινης Α δημιουργει αραιωση πουπουλων στη περιοχη των ματιων

8. Η διατροφη του αποτελειται απο σπορους της versele-laga,φρουτα(αποξηραμένα και μη),ξηρους καρπους και λιγα λαχανικα.

Πολυ μικρο ειναι το κενο και δεν ειναι εντελος κενο και πρεπει να τον δεις απο κοντα οτι εχει πιο λιγο φτερομα εκει.

9. Μια φωτογραφια θα βοηθουσε.;)

10. Οριστε μια φωτογραφία
    rsz_20150710_145045_hdr.jpg
    2
    rsz_20150710_145042_hdr.jpg

11. evans

evans PB Member

Ή εγω ειμαι τυφλος και πρεπει να κοιταξω τα ματια μου ή δεν βλεπω πουθενα καμια ελλειψη φτερωματος στο κεφαλι!

12. Απο τα ματια στα ρουθουνια δες

13. δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανυσηχει

14. Πιστευω αλλα δεν ειμαι σιγουρος ολα τα Ringneck που εχω δει ειναι σαν το δικο σου δηλαδη δεν εχουν τοσο εντονο πτέρωμα μεταξυ της μύτης και του κεφαλιού

15. Και για να μην σε ανησυχεί πια αύτο το θέμα δες και αυτά (ειναι 2 μηνων νομιζω)[​IMG]

16. George98

George98 PB Active Member

και εγω που είδα στο google έτσι είναι

Φόρτωση...