Εκτροφειο στα Γιαννενα

Συζήτηση με θέμα Εκτροφειο στα Γιαννενα, που ξεκίνησε από PANTAZHS VASILHS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 1 Απρ 2009.

maria p
Best Answer maria p, 31 Ιαν 2016
σκεφτομαι να παρω ενα ταιρι στη λινα μου. Το ίδιο είδος θέλεις να πάρεις; Ολόκληρο το Post
  1. PANTAZHS VASILHS

PANTAZHS VASILHS PB New Member

2. Best Answer:
    Post #306664 by maria p, 31 Ιαν 2016
  3. xristosrs

xristosrs PB New Member

μονο παπαγαλους εχει?

4. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

αυτα τα 6-7 ειδη που εχει και εκτρεφει τα εχεις δει?

5. CLIT

CLIT PB New Member

Επειδή πριν δυο βδομάδες πήρα τη Ζουζού μου από κει κι επειδή για κανά μήνα είχαμε καθημερινή επαφή, μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Σου απαντάει σ' ότι τον ρωτήσεις, άμεσα. Μ έχει προσκαλέσει κι όλας να δω τα πουλιά του και το χώρο που τά 'χει. Και μού χε στείλει φωτο να δω τη Ζουζού όταν ήταν μωράκι αλλά και μετά όταν ήταν έτοιμη να τη πάρω, χωρίς να του το ζητήσω. Είναι καλός.

6. PANTAZHS VASILHS

εχει παπαγαλους και λιγα καναρινια!τα ειδη που εχει τα εχω δει και μου φανηκαν σε πολυ καλη κατασταση !

7. Sofia P

Sofia P Banned

μπράβο, πολύ ωραία..μακάρι να υπάρξουν κ άλλοι..καλό θα ήταν να κάνουμε μια λίστα εκτροφέων εδώ...

8. zwitsas

zwitsas PB New Member

Βασίλη μπράβο για τον εκτροφέα στα Γιάννενα τον πήρα τηλ. Και το Σάββατο θα πάω να κοιτάξω για παπαγάλο.

9. Sofia P

Sofia P Banned

εμένα μου είπε πως τα μωρά τα ταιζει απ την πρώτη μέρα αυτός χωρίς τους γονείς να τα μεγαλώσουν καθόλου...εχει greys,eclectus,blue fronts k blue and gold macaws από μεγάλα πουλιά

10. Sofia P

Sofia P Banned

θα πάω κ εγώ στα Γιαννενα με τον Costadino το Πάσχα να τα δούμε από κοντά...

11. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

απο πρωτη ημερα ειναι λιγο ρισκο...εχει πολυ χαμυλες τιμες...
    monk blue 200€;;

12. Sofia P

Sofia P Banned

ναι είναι κάπως φθηνά..ίσως έχει πολλά...το ενδιαφέρον θα είναι πού κ πως στεγάζει τα ζευγάρια,που έχει τις φωλιές,συνθήκες υγειινής,κλωσσομηχανές,τροφές κτλ..

13. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εχει και κλωσσομηχανες?
    σοφια..αν πατε και σας αφισει βγαλτε και φωτο..να τις ανεβασεις...

14. zwitsas

zwitsas PB New Member

εγω που ρωτησα για ζακο μ ειπε οτι δεν εχει τορα τον ιουνιο αρα τουσ ταιζει κ μετα τουσ δινει γτ αποσο ξερω 1 μινα κανει να γενι8ι αρα ιπο8ετω αλλον 1 μηνα στο χερι ταισμενα

15. Sofia P

Sofia P Banned

ναι θα βγάλουμε..αν γίνεται!

16. PANTAZHS VASILHS

χαμηλες τιμες εχει απ οτι ξερω επειδη δεν θελει να αισχροκερδισει.
    ασχολειται με πουλια επειδη του αρεσει ...

17. CLIT

CLIT PB New Member

Ακριβώς. Επειδή κάποιοι το βλέπουν εμπόριο δε σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Άλλωστε γι' αυτό κι έχει λίγα είδη. Εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος κι απ' το πουλάκι που μού ΄δωσε κι απ' την όλη του συμπεριφορά.

18. zwitsas

zwitsas PB New Member

ρε παιδια εγω π 8α παo αυριο σε αυτο το εκτροφειο στα γιαννενα κ 8α κανονισω να παρω εναν παπαγαλο εσεις τι με συμβουλεβετε? πιο πολυ 8ελω για παρεα αλλα δεν 8α με χαλαγε να μιλαει κιολας... πιο πολυ ομω με ενδιαφερει η ομορφια ...τι λετε???

19. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

περιμενουμε της εντοιπωσεις τοτε...;))

20. Sofia P

Sofia P Banned

αν σε ενδιαφέρει η ομορφιά τότε πάρε ενα Alexandrine Parakeet εχει μωρά τώρα.Πάντως αν πας, πρόσεξε την υγειινή,που διατηρεί τα μωρά,θα σου ζητήσει να απολυμάνεις τα χερια σου κ τα πόδια για να μπεις μέσα κ να πιασεις κάποιο μωρό?αν ταιζονται ακομα με κρέμα ζήτησέ του να κάνει ένα ταισμα μπροστά σου κ έλεγξε την θερμοκρασία κ τη σύσταση της κρέμας.Επίσης πρόσεξε όταν το μωρό τρωει κάνει bobbing motion? τα ταιζει με σύριγγα ή πιπέτα?επίσης κοιταξε τα ρουθούνια, τα μάτια κ τον πρωκτό..να είναι πεντακάθαρα!Αν δεις στα φτερά μια κάθετη μαύρη γραμμή που συνεχίζει κ σε άλλα φτερά(stress bars) τότε μάλλον το μωρό ή έχει περάσει καποια ασθένεια ή έχει πάθει σοκ από έλλειψη τροφής..κτλ κτλ

21. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

οι blue & cold 2000 μονο ???

Μοιραστείτε

Φόρτωση...