Εκτροφή νεοσσων (links)

Συζήτηση με θέμα Εκτροφή νεοσσων (links), που ξεκίνησε από Parrotsmile, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Ιουν 2008.

1. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

εγω χρησιμοποιω το power feeding εδω κα ιπολυ καιρο,{σημερα εμαθα πως το λενε χαχαχαχαχαχα}με βολευει καλυτερα

3. constantinos

constantinos PB New Member

Merikes fotografies apo to mikro mou papagalaki :)

4. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Κούκλος είναι...Πολυυυυυυ γλυκός..:DΝα σου ζήσει

5. epo

epo PB New Member

να σου ζησει!Lovebird ειναι?γλυκυτατο!εχεις κ αλλα μωρα???

6. constantinos

Ευχαριστώ! Έχω πολλα μωρα αλλα είναι ολα πιο μικρα

7. aggel

aggel PB New Member

πολυ ομορφο ειναι να σου ζησει και νατο χεραισε:)

8. ELENAEUG

ELENAEUG PB Member

constantine καλησπέρα, είμαι η Έλενα σε παρακαλώ μπορείς να με βοηθήσεις, είδα ότι έχεις μωρό παπαγαλάκι. Κατ΄αρχήν να σου ζήσει! είναι πανέμορφο! Κατά δεύτερον μήπως μπορείς να μου πεις όταν το πέρνεις από τη μάνα του που το εχεις?σε τι θερμοκρασια ζεστενεισ το μωρο? και γενικά τι πρέπει να κάνω όταν τα πέρνω από τη μάνα τους για να μην κρυώσουν?

9. constantinos

Καλησπερα 'Ελενα! Σ'ευχαριστώ! Είναι το πρωτο παπαγαλακι που ταϊζω στο χερι και απ΄οσα γνωριζω, τωρα το καλοκαιρι που οι θερμοκρασιες ειναι αρκετα ψηλες δεν χριαζεται να το ζεστενεις! Αυτο μου το ειπε ενας κτηνιατρος. Αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με...

10. constantinos

Εγω τις περισσοτερες ωρες τις περναω μαζι του και τις αλλες τον βαζω σε ενα κουτι (απο παπουτσια) με το ιδιο υλικο που εχει στη φωλια του, και ενα μικρο ρουχο για να κουρνιαζει εκει οταν κρυωνει.

11. jsrory

jsrory PB New Member

με τι μπορω να ταισω νεογεννητα κοκατιλ?

12. constantinos

Υπαρχουν τροφες για νεογεννητα στα πετ σοπς αλλα μπορεις να του δινεις διαφορες φρουτοκρεμες που δινουμε εμεις στα μωρα, αλλα με φρουτα ή λαχανικα. Να μην περιεχουν γαλα γιατι δεν ειναι καλο για τα παπαγαλακια. μπορεις να ρωτησεις ενα κτηνιατρο για περισσοτερες πληροφοριες και για τις ποσοτητες. Λογικα θα ειναι οι ιδιες με τα Lovebirds. Αν θες μπορω να σου πω εγω αυτες που μου εδωσε εμενα

13. ELENAEUG

ELENAEUG PB Member

Καλησπερα costantine,η μανα τα κουκουλωνει με τα φτερα της φυσιολογικα λοιπον εχουν καποια θερμοκρασια,εαν τα παρουμε δεν θα τουσ λειπει αυτο?και δευτερο θεμα που με προβληματιζει ειναι οτι διαβασα πωσ η αναπαραγωγη τουσ ειναι απο Ioυλιο μεχρι Δεκεμβριο,εαν γεννηση χειμωνα δεν τα παιρνουμε?

14. constantinos

ο κτηνιατρος που ρωτησα μου ειπε πως δεν χρειαζετε... τωρα δεν ξερω αν κανω λαθος. και λογικα θα μπορεις να παρεις και τον χειμωνα αλλα παλι δεν ειμαι σιγουρος. καλυτερα να ρωτησεις καποιο που θα ειναι πιο εμπειρος στην εκτροφη νεοσσων:)

15. ELENAEUG

ELENAEUG PB Member

Σ'ευχαριστω constantine,το ψαχνω με 1000 και με οποιο τροπο μπορω.Oταν μαθω ακριβωσ και σ'ενδιαφερει και εσενα θα σου γραψω τι πληροφορια εγκυρη εχω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...