Εκτρέφει κανείς Ζεμπράκια σαν αυτά;

Συζήτηση με θέμα Εκτρέφει κανείς Ζεμπράκια σαν αυτά;, που ξεκίνησε από Βαγγέλης, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 26 Ιουν 2009.

1. Βαγγέλης

Βαγγέλης PB New Member

Ξέρει κανείς αν κάποιος εκτρέφει Ζεμπράκια σαν αυτά?

Συνημμένα Αρχεία:

• 1544.jpg
      1544.jpg
      File size:
      40,3 KB
      Προβολές:
      382
    • 1544dm.jpg
      1544dm.jpg
      File size:
      42,9 KB
      Προβολές:
      196
    • 1544a.jpg
      1544a.jpg
      File size:
      48,5 KB
      Προβολές:
      172
    • 1544cm.jpg
      1544cm.jpg
      File size:
      42,5 KB
      Προβολές:
      160
  2. kostelidis

kostelidis PB New Member

δεν γνωριζω κατι τετοιο αλλα εχω να πω πως προχθες ειδα τετοιο σχεδιο ζεμπρακι κ ηταν φοβερα... μηπως ειναι καποια μεταλαξη χρωματος κ οχι καποιο ειδος? επειδη τα ειδα ιδια με τα συνηθησμενα ζεμπρακια κ στην τιμη 12 ευρω ειχαν κ αυτα σαν τα αλλα

3. Βαγγέλης

Βαγγέλης PB New Member

Μετάλλαξη είναι από τα κλασικά Ζεμπράκια!Που τα είδες?

4. artist

artist PB New Member

Πριν πάρω ζεμπράκια έβλεπα σε ξένα sites διάφορες μεταλλάξεις!Η συγκεκριμένη αν θυμάμαι καλά είναι μια μετάλλαξη όχι και τόσο διαδεδομένη.Πάντως δε νομίζω,αν βρεις ένα τέτοιο ζεμπράκι,να κάνει μόνο 12-15 ευρώ.

5. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Το συγκεκριμένο χρώμα είναι ένας από τους μακροπρόθεσμους στόχους μου. Δεν είναι απλά μια μετάλλαξη αλλά συνδυασμός μεταλλάξεων. 15 ευρώ δεν νομίζω να κάνει μάλλον άλλη μετάλλαξη είδες. Περιλαμβάνει τις μεταλλάξεις Orange Breasted, Black Face και Black Breasted.

6. giann

giann PB New Member

Σπάνια μετάλλαξη,δεν τα έχω δει πουθενά παρόλο που γύρισα όλα τα πετ σοπ της Αθήνας τον τελευταίο καιρό.
    Ειπαμε καλές οι μεταλλάξεις αλλά αυτό έχει ξεφύγει,δεν μοιάζει με ζεμπράκι!χαχα:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...