Εκκολαυθηκε το αυγο σημερα το πρωι

Συζήτηση με θέμα Εκκολαυθηκε το αυγο σημερα το πρωι, που ξεκίνησε από zwitsas, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 2 Ιουν 2009.

1. zwitsas

zwitsas PB New Member

το παπαγαλακι μ ειχε 5 αυγα καταληξαμε σε 2 τα αλλα ηταν ασπορα..κ σημερα το πρωι κατα τισ 10 γυρω ειδα ενα πουλακι μεσα κ τορα π εχει παει 12+ νμζω δεν το εχει ταισει κα8ολου σε αυτη την περιπτωση τι κανω?(εχω κ κρεμα για μωρα αν χρειαζεται οδιγιεσ δωστε μ κα8ε ποτε να τ δινω)κ η 8υλικια κα8ετε πανω κ στο διπλανο αυγο κ κλωσσαει επειδη δν ειμαι σιγουροσ αν το ταιζει πωσ μπορω να το καταλαβω?

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

το μωρο ειναι ακομα χορτατο...απο το κροκο του αυγου...

3. zwitsas

zwitsas PB New Member

και ποτε δηλαδη 8α αρχησει να το ταιζει?

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

λογικα η το απογευμα ή μπορει και αυριο...
    ο προλοβος δεν ειχε φαγητο μεσα???

5. zwitsas

zwitsas PB New Member

κατι κιτρινο σαν αερα βλεπω μεσα...δεν ειμαι σιγουροσ αν βγηκε το πρωι Η το βραδυ

6. zwitsas

zwitsas PB New Member

το κοιταξα ξανα τορα κ το μισο ηταν κιτρινο το υπολοιπο εμοιαζε με αερα... κ μασαγε τορα π το κοιταξα σημαινει οτι τον ταιζε?

7. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

το κιτρινο ειναι τροφη..λογικα το ταϊζε η μανα...τωρα γιαυτο που λες με τον αερα δεν ξερω οποτε δεν κανω και υποθεσεις...:rolleyes:

8. zwitsas

zwitsas PB New Member

παντοσ ειναι φουσκομενο το μισο μαλλον με τροφη οπωσ ειιπεσ κ το ιπολοιπο ειναι φουσκοτο κ ασπρο αδιαφανεσ μαλλον αερασ ειναι δν ξερω τι να πω αν γινοταν 8α εβαζα φοτο αλλα δεν μπορω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...