Ειναι fisher ή masked lovebird;

Συζήτηση με θέμα Ειναι fisher ή masked lovebird;, που ξεκίνησε από rania koko, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Σεπ 2009.

1. rania koko

rania koko PB New Member

παιδια αυτα ειναι fisher h masked?τα ειδα σημερα σ ενα πετ και ειναι πολυ μικρουλια.στην αρχη νομισα ειναι φισερ και σκεφτηκα πωσ ειναι ευκαιρια αφου ειναι τοσο μικρα.δεν εχουν βγει ακομα εντελωσ τα χρωματα ομωσ και οταν ειδα λιγο πιο προσεκτικα ειδα αρκετο κιτρι νο κατω απ το πορτοκαλι και οι μαυρεσ τριχουλεσ να ειναι και στα μαγουλακια..ο κοκο που ειναι φισερ δεν εχει κιτρινο κ μαυρο εχει μονο πανω στο κεφαλακι..επισησ ειχαν σιελ δαχτυλιδακι τριγωνο αλλα δεν εγραφε τιποτα;

2. mariah

mariah PB Member

Δεν εχεις καμια φωτογραφια να τα δουμε???

3. rania koko

rania koko PB New Member

σορυ,νομισα ειχα βαλει..δεν ειναι και πολυ καλεσ αλλα ολο ετρεχαν περα δωθε..σε μεγεθοσ παντωσ,ειδικα το ενα ειναι πολυ μικρουλη!μισα απο τον κοκο.:)

Συνημμένα Αρχεία:

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Νομιζω πως ειναι fischer's. Τα masked εχουν εντονη μασκα στο προσωπο. :)

5. rania koko

rania koko PB New Member

απο μικρα εχουν τη μασκα στο προσωπο?αυτα γιατι τα πιο πολλα ειχαν διασπαρτεσ μαυρεσ τριχουλεσ σ ολο το προσωπο μεχρι το σημειο που εχουν τα masked.δε φαινεται απο τη φωτο..αρχικα φαινοταν απλα σα λερωμενα:)

6. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

απο ο,τι φενεται τωρα στη φωτο θα ελεγα κι εγω πως ειναι fischer

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τα masked εχουν απο μικρα μασκα στο προσωπο. :) Οπως στην παρακατω εικονα. ;)

Συνημμένα Αρχεία:

8. mariah

mariah PB Member

Ρανια φισερ ειναι!Τα masked oπως σου ειπε ο Ανεστης εχουν απο την αρχη τη μασκα.Ειναι σαν αυτα που εχω εγω!Και φωτοτογραφια στο αβαταρ!

9. rania koko

rania koko PB New Member

αχ τι κουκλακια ηταν αυτα!εγινε παιδια ευχαριστω!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...