Ειναι λογικο να μην εχουν κανει αυγουλακια ακομη;

Συζήτηση με θέμα Ειναι λογικο να μην εχουν κανει αυγουλακια ακομη;, που ξεκίνησε από pommerouge, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 29 Μαϊ 2009.

1. pommerouge

pommerouge PB New Member

γενικα ποτε ειναι η αναπαραγωγικη περιοδος για τα Lovebirds?

2. melagio80

melagio80 PB Member

Ποσο καιρο τα εχεις με την φωλια?

3. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Τα Lovebirds δεν έχουν κάποια συγκεκριμένη εποχή για αναπαραγωγή. Αν τους βάλεις φωλιά, έχουν κατάλληλες συνθήκες και τους κάνεις προετοιμασία μπορεί σε λίγο καιρό να αρχίσουν να ζευγαρώνουν. Πάντως προσωπικά πιστεύω πως η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη για να έχουν τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.

4. pommerouge

pommerouge PB New Member

2 μηνες τωρα,καθε μερα ασχολουνται με την φωλια η θυληκια την μαστορευει ,πανε μεσα και κανουν πικι πικι και το βραδυ η θυληκια κοιμαται μεσα και ο αρσενικος απεξω

5. constadinos

constadinos PB New Member

Ειναι κατι φυσιολογικο για ενα ζευγαρι!Ασ τα εκει να παλευουν!Σε λιγο καιρο που ξερεις μπορει να δεις και κανα αυγουλακι!

6. LADY_P

LADY_P PB New Member

και να ρωτησω εγω σε τι ηλικια ειναι ετοιμα για να ζευγαρώσουν ?

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Καλο ειναι να τα βαζουμε για ζευγαρωμα αφου εχουν κλεισει το πρωτο ετος ζωης για να αποφευχθουν προβληματα κατα την διαρκεια της επωασσης η στο μεγαλωμα των νεοσσων.

8. vas

vas PB New Member

κοίτα και τα δικά μου έτσι έκαναν,η θυληκιά μέσα και ο αρσενικός απ'έξω πάνω στο ξυλαράκι.και πριν γεννησει τα αυγα και μετα.θέλω να σου πω πως το οτι ο αρσενικος ειναι έξω δε σημαινει κατι (μιλαω απο αυτα τα λιγα που ξέρω..αν κανω λάθος διορθώστε με)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...