Ειναι καλο αυτο το κλουβι για κοκατιλ;

Συζήτηση με θέμα Ειναι καλο αυτο το κλουβι για κοκατιλ;, που ξεκίνησε από kostas1989, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 8 Απρ 2014.

1. kostas1989

kostas1989 PB New Member

Γεια σας! βρηκα αυτο το κλουβι απο ελληνικο πετ σοπ που ειναι διαστασεων 67χ67χ1.56 και η τιμη του ειναι 120ε.τι λετε καλο ειναι;

klouvi.jpg

2. valjean

valjean PB New Member

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

μια χαρά και καλή τιμή

4. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ευχαριστω πολυ γιατην απαντηση και το ενδιαφερων.προσεχε ομως γιατι στην απαντηση σου διαφημιζεις το πετ σοπ και δεν επιτρεπεται.τωρα οσον αφορα το κλουβι που λες για τις διαστασεις τα μεσαια μεγεθη παπαγαλων οπως συγκαταλεγονται και τα κοκατιλ πρεπει το κλουβι να ειναι 65χ50χ50

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Το κλουβι ειναι πολυ καλο και ποιοτικο, να το παρεις αν μπορεις. Στα πουλια προσφερουμε οσο περισσοτερο χωρο μπορουμε Γιαννη, γιατι να παρει μικροτερο?

Κωστα δεν υπαρχει προβλημα με το λινκ που εβαλε ο Γιαννης. ;)

6. maria p

Δεν απαγορεύεται να αναφέρονται ονόματα εταιρειών ή καταστημάτων, φτάνει να μην είναι συμφερόντων αυτού που το αναφέρει.
    Το κλουβί που προτείνει ο Γιάννης, θα μπορούσε να κάνει για κοκατίλ, απλά όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο.Μαζί γράφαμε Ανέστη :)

7. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ευχαριστω μαρια για την απαντηση αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω αν φανηκε η φωτογραφια αν την ανεβασα σωστα; δηλ τη φωτο του κλουβιου ενοω.και το αλλο που ηθελα ειναι αν παρω το συγκεκριμενοο κλουβι μπορω αν παρω αργοτερα και θυληκο να βαλω φωλια η οχι ευχαριστω

8. maria p

Άνετα κατοικεί ζευγάρι και χωράει η φωλιά των κοκατίλ στο κλουβί.

9. kostas1989

kostas1989 PB New Member

συγνωμη παιδια δεν ηξερα

10. maria p

Γιατί ζητάς συγγνώμη; Η απάντηση μου και του Ανέστη, ήταν ότι δεν απαγορεύεται να βάλεις το link>

11. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ωραια αλλα πως θα μπει η φωλια γιατι δεν βλεπω να εχει πλαινη πορτα για εξωτερικη φωλια εκτος αν υπαρχει εσωτερικη φωλια γιατι δεν το ξερω.ευχαριστω

12. maria p

Μέσα την βάζειςΕίναι μεγάλη ξύλινη, την βάζεις από την μπροστινή πόρτα και ή την κρεμάς ή την αφήνεις στο πάτωμα.

13. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ζηταω συγνωμη γιατι δεν το ηξερα και εκανα παρατηρηση τον ανθρωπο γιαυτο δεν με πειραξε που με ειπατε

14. valjean

valjean PB New Member

νομιζω επιτρεπεται να βαζουμε λινκ από αγορες που θελουμε να κανουμε! οσο για το κλουβι που διάλεξες σιγουρα ειναιπολυ καλο απλα προτεινα κατι άλλο για λιγοτερα χρηματα !

15. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ααα ωραια τωρα καταλαβα ευχαριστω πολυ μαρια για τις απαντησης γιατι ειμαι ασχετος

16. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αν βαλεις τη φωλια μεσα χωρις να εχεις προσβαση απο εξω, θα ειναι μεγαλη αναστατωση για το ζευγαρι καθε φορα που θα θελεις να ελεγχεις τι γινεται μεσα στη φωλια. Ετσι πιστευω εγω, αν σκοπευα σε αναπαραγωγη θα κοιτουσα για κλουβι με πλαινη βοηθητικη πορτα γι'αυτον τον σκοπο. ;)

17. kostas1989

kostas1989 PB New Member

ναι γιαννη μου επιτρεπεται εχεις δικιο εγω εκανα λαθος.για το κλουβι εχεις δικιο για τα λευτα την εποχη που ζουμε και εγω θα ζοριστω να το παρω αλλα θα το παρω για να ειναι ανετο

18. maria p

Δυστυχώς όσα μεγάλα κλουβιά έχω δει εγώ τουλάχιστον, δεν διαθέτουν τέτοια πόρτα πλαϊνή. Δεν ξέρω αν δεν έχει τύχει

19. kostas1989

kostas1989 PB New Member

και εγω το σκεφτηκα αυτο αλλα ψαχνω στο ιντερνετ και δεν μπορω να βρω να εχει τις καταληλες διαστασεις να εχει και ροδες να εχει και συρταρι να εχει και σταντ να εχει και πλλαινη πορτα για εξωτερικη φωλια.αν μπορεις κανε μου καμια προταση με φοτωγραφια ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...