Ειναι αυτος ο ασβεστης καταλληλος;

Συζήτηση με θέμα Ειναι αυτος ο ασβεστης καταλληλος;, που ξεκίνησε από Q-Ariel, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 27 Μαϊ 2014.

1. Q-Ariel

Q-Ariel PB New Member

Καλησπερα ομαδα!
    Πηγα σημερα σε πετ σοπ να παρω σουπιοκοκκαλο να αντικαταστησω το προηγουμενο και δεν ειχε αλλα μου εδω σε τον παρακατω ασβεστη,λεει ειναι το ιδιο>
    (λεει πως κανει για κουνελια και τρωκτικα το κουτακι!)

Συνημμένα Αρχεία:

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Θεωρώ πως σαν το σουπιοκόκκαλο δεν είναι... Πήγαινε άλλαξε το και πάρε κόκκαλο σουπιάς.. Αν δεν έχει πάρε τροφή και ψάξε αλλού να βρεις! ;) Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη! Αλλά γενικά μην αγχώνεσαι! Αρσενικό έχεις... Δεν του είναι και τόσο απαραίτητο όσο σε ένα θηλυκό..

3. Q-Ariel

Q-Ariel PB New Member

αυτο ομως ειναι καταλληλο η οχι και για καναρινια?

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Που να ξερουμε βρε Γιωτα, αλαμπουρνεζικα ειναι αυτα στις γλωσσες που τα γραφει. :D

5. Q-Ariel

Q-Ariel PB New Member

εχει και ελληνικα...λεει ασβεστιο 31% και φωσφορος 2%
    κυβος μεταλλικου ασβεστιου για τρωκτικα και κουνελια
    συστατικα¨κιμωλια ζωοτροφης

6. Ian32

Ian32 PB New Member

Μην νομίζεις και ότι αυτά που αγοράζουμε για σουπιοκοκαλα είναι κιόλας!

7. nautikos52

nautikos52 PB New Member

Στο ψαράδικο για σουπιοκόκαλο και μεζές η Σουπιά. Είναι και η εποχή τους νομίζω.

8. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Γιώτα απευθύνεται σε άλλου είδους ζώα και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ναι ή όχι ... όμως εάν τα συστατικά είναι αυτά που αναφέρεις δεν πιστεύω πως θα κάνει κάποιο κακό . Εγώ π.χ χρησιμοποιώ στην αναπαραγωγή σκεύασμα για ανθρώπους , ποτέ δεν είχα πρόβλημα ...

9. Q-Ariel

Q-Ariel PB New Member

σας ευχαριστω!εκανα αυτο που προτεινε η αλικη!το πηγα πισω και 8α μου φερει το σαββατο σουπιοκοκκαλο!:cool:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...