Ειναι αναπαραγωγικα τα κλοστερ;

Συζήτηση με θέμα Ειναι αναπαραγωγικα τα κλοστερ;, που ξεκίνησε από goulhs, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 6 Απρ 2008.

1. goulhs

goulhs PB New Member

Ποιος ξερει να μου πει αν τα κλοστερ ειναι αναπαραγωγικα δεν ειχα ποτε γιατι δεν μου αρεσαν εμφανισιακα αλλα θελω τωρα να ασχολειθω για αναπαραγωγη.

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Απο τα πλέον αναπαραγωγικά.
    Εχουν ομως κι' αυτά τα μυστικά τους.
    Εδώ θα βρείς πληροφορίες
    "http://www.glostercanary.gr/"

3. jk21

jk21 PB Member Article Writer

φιλε μου συγνωμη προκαταβολικα αν παρανοησα οτι γραφεις αλλα αν εννοεις οτι χωρις να σου αρεσει καποιο πουλι θα το χρησιμοποιησεις για αναπαραγωγικη μηχανη τοτε στο μυαλο μου ερχονται οι αντρες που ενω δεν τους αρεσει καθολου μια γυναικα την χρησιμοποιουν σαν ενα εργαλειο και μονο για να γινει πατερας(μπορει και να εχουν και καμμια κληρονομια).
    επαναλαμβανω οτι γραφω το εννοω αν πραγματι σε ενδιαφερουν αυτα τα πουλια σαν αναπαραγωγικες μηχανες.αλλιως συγνωμη πες οτι δεν την εστειλα την απαντηση ποτε και καλως ηρθες στην παρεα

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Εγω δεν κατάλαβα το εξής: Ακόμη και αν δε θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις σαν "αναπαραγωγικές μηχανές", για ποιο λόγο να τα αναπαράγεις από τη στιγμή που δεν σου αρέσουν; :confused:

5. Isidoros

Isidoros PB New Member

Φίλε μου όλα τα ζωντανά του θεού είναι αναπαραγωγικά.Μία αναπαραγωγική περίοδος είναι πετυχημένη μόνο όταν γίνεται σωστά.Και από το μέρος των πουλιών αλλά και από το δικό μας.Αυτό για να γίνει χρειάζεται υπομονή και προπάντων γνώση και αγάπη.Δεν βλέπω το λόγο να ασχοληθείς με μία ράτσα πουλιών που δεν σου αρέσει και που χρειάζεται και κάποιες παραπάνω γνώσεις.
    Ποτέ μα ποτέ δεν πρέπει να κάνουμε κάτι που δεν μας αρέσει και ειδικότερα αν έχει να κάνει με ζωούλες.Ψάξτο λίγο καλύτερα ρώτα τον εαυτό σου αν θέλει να το κάνει και μην σε νοίαζει.όλοι εδώ είμαστε και θα ανταλλάσουμε απόψεις.
    Δεν θέλω για κανένα λόγο να με παρεξηγήσεις.Απλά σου βάζω να σκεφτείς αν αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις είναι το σωστό ή όχι.

6. goulhs

goulhs PB New Member

Φιλοι μου με παρεξηγησατε οταν λεω αναπαραγωγικα εννοω αν ειναι καλες μανες γιατι ασχολουμε με καρδερινοκαναρα και θελω τα θυλικα για παραμανες επισης καπου ειδα μια φωτογραφια με κατι μικρα κλοστερ και τα συμπαθησα παρα πολυ.

7. tassos

tassos PB New Member

με τα γκλόστερ μπορώ να σε βοηθήσω φίλε αρκετά γιατί έχω.Παντως να ξέρεις δεν είναι κ πολύ ευκίνητα και "τσαχπίνικα" τα γκλόστερ.

8. goulhs

goulhs PB New Member

Φιλε μου καλησπερα απλως με ενδιαφερει αν ειναι καλοι γονεις αν δλδ οι θυληκες ταιζουν αν δεχονται ξενα αυγα .

Μοιραστείτε

Φόρτωση...