Εγκλωβισμενο περιστερι

Συζήτηση με θέμα Εγκλωβισμενο περιστερι, που ξεκίνησε από harabudgie1, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 22 Οκτ 2015.

1. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Παιδια ενα περιστερι εχει εγκλοβιστει σε ενα δωματιο στη πορτα που εχει υπαρχει ενα μικρο κενο και προσπαθει να βγει απο εκει αλλα δεν χωραει.Το κλειδι απο την πορτα δεν υπαρχει εχει χαθει ειναι στο σχολειο μου τι να κανω??

2. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Να προσπαθήσεις με κάποιο τρόπο να ανολιξεις την πόρτα . Το πουλί από που μπήκε ;;; Υπάρχει κάποιο άλλο άνοιγμα στο δωμάτιο ;;; Εάν ναι , δελέασε το με λίγη τροφή σε εκείνη την κατεύθυνση για να βγει από εκεί .

3. harabudgie1

Δεν μπορω να κανω κατι με την πορτα:(οχι δεν υπαρχει αλλο ανοιγμα του εριξα ψωμι να εχει να τρωει μην πεθανει

4. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Σίγουρα θα υπάρχει διφορετικά πωα μπήκε ... ταιζέ το και βάλτου λίγο νερό έως να βρεθεί κάποια λύση.

5. George98

George98 PB Active Member

Αν είναι στο σχολείο σου πές το στον διευθυντή σίγουρα θα έχει κλειδί να σου ανοίξει και δεν νομίζω να αρνηθεί γιατί αν ψοφήσει εκει μέσα του πουλί... καταλαβαίνεται...

6. harabudgie1

Το ειπα δεν ενδιαφερθηκε γιαυτο αναφερθηκα εδω μηπως βρω αλλη λυση

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Μπορει να ακουστω υπερβολικη...

Ή παρε πρωτοβουλια για κλειδαρα ή πυροσβεστικη..

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ή να ζητήσεις απο έναν γονιό σου να παρέμβει αύριο κιόλας. Θα ακουστεί αλλιώς. Κάντο θέμα και με τα άλλα παιδιά ώστε να προκαλέσετε λίγο δράμα και να φτάσει στα αυτιά των δασκάλων...;)

9. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Αν φυσικα δεν εχει βρει την εξοδο ως αυριο...

10. George98

Μα απορώ πραγματικά ! δεν είναι θέμα φιλοζωίας είναι θέμα υγιεινής ! φαντάζεσται πως θα μυρίζει ένα ψόφιο περιστέρι που θα αποσυντήθεται μέσα στο σχολείο ??!?!?

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Χαρά μου εσύ προσπάθησες να το πιάσεις ή δεν γίνεται?? :(

12. theodr

theodr PB Member

harabudgie1 μπορείς να καλέσεις στο 199 την πυροσβεστική υπηρεσία και θα βρεις σίγουρα και εύκολα λύση.

13. harabudgie1

Λοιπον παιδια καλα νεα 1ον ναι προσπαθησα να το πιασω αλλα δεν εβγαινε 2οντο χαιδεψα και με σημπαθησε γιατι.......ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ χρειαστηκε να σπασω λιγο τον τοιχο αλλα δεν με νοιαζει αυτο με νοιαζει που το περιστερακι ειναι ελευθερο

14. boukefalas

boukefalas PB New Member

καλα εκανες μπραβο σου .
    δε μας λες και σε ποιο σχολειο ειναι ??

15. George98

νομίζω πως δεν χρειάζεται να το ξέρουμε αυτό...

16. YannisK

YannisK PB Known Member

χαχαχα απόδραση από το Αλκατράζ! ότι καλύτερο έχω διαβάσει σήμερα!

17. evans

evans PB Member

Εκπλήσσομαι που δεν κάνανε τίποτα για να το βγάλουνε οι αρμόδιοι το σημαντικό ειναι οτι το πουλάκι έφυγε και συ ετοιμάσου να σοβατισεις τον τοίχο :p

Μοιραστείτε

Φόρτωση...