Είναι καλή η verselaga premium vam για τα καναρίνια μου στην προετοιμασία;

Συζήτηση με θέμα Είναι καλή η verselaga premium vam για τα καναρίνια μου στην προετοιμασία;, που ξεκίνησε από ggiannaka, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 9 Δεκ 2014.

1. ggiannaka

ggiannaka PB New Member

καλησπερα σας.να ρωτησω κατι,εχω 10 καναρινακια και τους δινω τη verselaga premium vam,
    την περιοδο της διατροφικης προετοιμασιας τους πριν την αναπαραγωγη να την αλλαξω με κατι αλλο
    με συμπληρωματα απο λαχανικα,φρουτα και αυγα η συνεχιζω την ιδια χωρις τα εχτρα που ανεφερα μιας
    και ειναι πληρες οπως λενε τουλαχιστον.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Τα καλά μείγματα τα χωρίζουν με τις εποχές. έτσι υπάρχουν μείγματα αναπαραγωγής, προετοιμασίας, πτερόρροιας κλπ. Βρίσκεις το κατάλληλο για την εποχή, το δοκιμάζεις και αν αισθανθείς ικανοποιημένος συνεχίζεις την τροφοδοσία τους. Για ενημέρωση μπορείς αν θέλεις να μας πεις και τα συμπεράσματά σου.

3. kostasb

kostasb PB New Member

Ποιο ειναι ενα απο τα μειγματα π.χ για την περιοδο της προετοιμασιας?Γιατι εγω οσο και αν ψαχνω εδω στα τοπικα πετ σοπ δεν βρισκω τιποτα σε συσκευασια κιλου τουλαχιστον που με ενδιαφερει.

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δυστυχώς για μικρές ποσότητες δεν ξέρω.... Μιλάμε για ποσότητες 20 κιλών.
    Αν δε βρίσεις και θέλεις μικρές ποσότητες ας πούμε κιλό, μπορεί να αγοράζεις λίγους σπόρους (περίλλα, Κια, βρώμη κλπ) και κατά περίπτωση να "ενισχύεις" αυτή που χρησιμοποιείς. Βασική όμως προϋπόθεση να παραμένουν οι προβλεπόμενες σχετικές αναλογίες και να αποφεύγονται οι υπερβολές.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...