Είναι ζευγάρι τα love bird μου;

Συζήτηση με θέμα Είναι ζευγάρι τα love bird μου;, που ξεκίνησε από mixas78, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 23 Δεκ 2015.

1. mixas78

mixas78 PB New Member

Έχω δύο lovebird τα οποία φαινονται για ζευγάρι αν και δεν ξέρω αν είναι πραγματικά. Αυτός που μου τα πούλησε μου πούλησε 2 συν ένα δώρο. το τρίτο το σκότωσαν τα άλλα δύο που από την αρχή ήταν ομάδα. Μπαινοβγαίνουν στην φωλιά αλλά δεν έχουν κάνει κάποιο αυγό μέχρι σήμερα. Η απορία μου: Είναι ζευγάρι, αν ναι πως να τα βοηθήσω να κάνουν αυγά;

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Τα εχεις και αυτα στην κουζινα?

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν μπορείς να μάθεις αν είναι ζευγάρι αν δεν κάνεις τεστ dna . Ακόμα και αν είναι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να κάνουν αυγά, απλά να τους παρέχεις καλή διατροφή και κάποια στιγμή θα γίνει. Έχεις δει ζευγάρωμα; Το γεγονός πως επιτέθηκαν στο τρίτο βέβαια μάλλον δείχνει πως είναι ζευγάρι και αυτός που σου τα έδωσε όλα μαζί τουλάχιστον κάφρος.

4. mixas78

mixas78 PB New Member

Κι αυτά κάτω από τα καναρίνια. και κάτω από τους παπαγάλους ένα παραδείσι...

5. maria p

Χα χα :)
    Αχ σε καταλαβαίνω αλλά γίνεται να δούμε κάποια φωτογραφία του χώρου μήπως ν' αποφύγουμε τουλάχιστον τα χειρότερα;

6. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

αγαπητέ φίλε..αν όλα αυτά τα πουλιά τα έχεις στην κουζίνα..πολύ κρίμα!! η λάθος επιλογή τόσο του χώρου όσο και του συνωστισμού τόσο διαφορετικών πουλιών,θα φανεί σύντομα! κρίμα..προσπάθησε σε παρακαλώ πολύ να ''δράσεις'' !!
    μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις κάποια φωτό του χώρου?

7. mixas78

mixas78 PB New Member

Τι εννοείς;

8. maria p

Απόσταση από εστία, απορροφητήρα, καλοριφέρ, θέση σε σχέση με πόρτες και ρεύματα αέρα. Την θέση τους γενικά.

9. mixas78

mixas78 PB New Member

Ναι όλα αυτά είναι στη σωστή κατεύθυνση

10. maria p

11. Συγνώμη για το off topic αλλά τι είναι αυτό;
    "2+1 δώρο, ελάτε να πάρετε ωραία φρούτα, λαχανικά και παπαγάλους!!! Ο πωλητής τρελάθηκε!!"
    Πόσο αλήθεια βρε Μαρία!!! Μόνο το συμφέρον το κέρατό μου!!! Αντικείμενα γι' αυτούς όλα:mad:!!!!
    Κατά τ' άλλα ότι είπαν οι υπόλοιποι

12. mixas78

mixas78 PB New Member

Όχι ο πωλητής είναι καλός άνθρωπος από φιλότιμο το έκανε. Παίρνω ψάρια για το ενυδρείο μου από κει και πάντα μου κάνει πολλά δώρα. Πέφτουν στο δίχτυ μερικά ψάρια παραπάνω και μου λέει: "Δεν πειράζει τώρα τα έπιασα". Είναι καλός άνθρωπος, τον γνωρίζω χρόνια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...