Είναι ζευγάρι τα cocκatiel μου;

Συζήτηση με θέμα Είναι ζευγάρι τα cocκatiel μου;, που ξεκίνησε από hrpapanik1, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Μαρ 2009.

1. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Καλημέρα από την Πάτρα.
    Έχω αυτά τα δυο παπαγαλάκια εκτός από τα καναρίνια μου και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον εμπειρότερο από εμένα εάν είναι ζευγάρι τα πουλάκια ή περιμένω άδικα να ζευγαρώσουν
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνημμένα Αρχεία:

2. mariah

mariah PB Member

Γεια σου απο μενα!Ειναι πολυ ομορφα να τα χαιρεσαι.Και το κλουβι πολυ καλο και ευρυχωρο.Για το αν ειναι ζευγαρι θα σου απαντησουν οι εμπειροτεροι.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τι ηλικια εχουν τα πουλακια? :)

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

νομιζω πως στο κιτρινο μπορεις να ξερεις το φυλο μονο με dna ... για το αλλο δεν ξερω καθολου...

5. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Ενός έτους είναι και τα δυο!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Θα βοηθουσε μια φωτο απο την κατω πλευρα της ουρας τους, κυριως για το γκρι. Εαν εχουν ραβδωσεις η ανοιχτοχρωμα στιγματα τοτε προκειται για θηλυκο. Για να το δεις αυτο στο κιτρινο πουλακι μπορεις μονο βαζοντας ενα φακο στην πανω πλευρα της ουρας του και παλι δεν ειναι σιγουρο αν θα εισαι σε θεση να το καταλαβεις. Βαλε μας μια φωτο απο την κατω πλευρα της ουρας του γκρι να δουμε εστω εκεινο.
    Δες κι αυτο. https://petbirds.gr/threads/dna-test-για-πουλιά.2464/

7. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Φωτό θα βάλω αργότερα.

8. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Αυτές βοηθάνε?

Συνημμένα Αρχεία:

9. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Και άλλη μια.

10. Billy

Billy PB New Member

εγω θα έλεγα οτι το γκρι ειναι θηλυκο...το κιτρινο το βλεπω για αρσενικο...δεν ξερω ομως...το λεω επιφυλακτικα...

11. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Ουπς!Ξέχασα να την ανεβάσω!

Συνημμένα Αρχεία:

12. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

δεν βοηθούν οι φωτογραφίες?

13. mlt

mlt PB New Member

Άν δεν είναι τρίτου φύλου και τα δύο, κρίνοντας από την στάση του ζευγαρώματος θα έλεγα πως το γκρί που είναι από κάτω είναι το αρσενικό και το από πάνω το θηλυκό :)
    Αστειεύομαι βεβαίως εννοώντας το αντίθετο από όσα γράφω...εκτός και άν έχουν αλλάξει τα πράγματα στην φύση :D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...