Είναι αρσενικός ή θηλυκός ο παπαγάλος της εικόνας;

Συζήτηση με θέμα Είναι αρσενικός ή θηλυκός ο παπαγάλος της εικόνας;, που ξεκίνησε από mixalis20032015, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 8 Νοε 2015.

Φοίβος
Κι εγώ νομίζω πως είναι αρσενικό αλλά είναι μετάλλαξη απ'οτι βλέπω άρα δεν ορκίζομαι. Marilenaki τι λες? Ολόκληρο το Post
  1. mixalis20032015

mixalis20032015 PB New Member

Γειά σας θα ήθελα να μου πείτε αν ο παπαγάλος της εικόνας είναι η αρσενικό ή θυληκο [​IMG]

2. Best Answer:
    Post #293709 by Φοίβος, 8 Νοε 2015
  3. Δικός σου είναι;
    Πάντως πιστεύω πως είναι αρσενικό..90% σίγουρος...

4. mixalis20032015

Όχι δεν είναι δικός μου μου τον δίνει ένας κύριος μου μου είπε ότι έιναι αρσενικός αλλά για σιγουριά σας ρωτάω

5. Δηλαδή θα πάρεις φίλο για τον δικό σου...
    Ελπίζω να ταιριάξουνε!!!
    Καλή τύχη

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ψήφοι: 1
    Κι εγώ νομίζω πως είναι αρσενικό αλλά είναι μετάλλαξη απ'οτι βλέπω άρα δεν ορκίζομαι. Marilenaki τι λες?

7. mixalis20032015

Υπάρχει κάποιος εκτροφειας γτ θέλω να πάρω ημερο παπαγάλο?

8. Τι εννοείς;
    Αυτό τον παπαγάλο δεν τον παίρνεις από εκτροφέα;

9. mixalis20032015

Ναι αλλά μένει Σέρρες και δεν ξέρει αμα μπορεί να μου τον στείλει ταχυδρομικώς έτσι άμα μου πει όχι μα έχω και μια δεύτερη επιλογή αλλά λέει ότι έιναι 5 μηνών εσείς το βλέπετε για 5 μηνών?

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Τι είναι για να στο στείλει ταχυδρομικώς?? Γράμμα?? Αν είναι δυνατόν.. Ζωάκι είναι και δεν μπορεί να ταξιδέψει μόνο του τόσες ώρες.. ή θα πας εσύ από κει να το πάρεις εσύ και να δεις σε τι συνθήκες μεγάλωσε ή θα βρεις έναν εκτροφέα στην Αθήνα..

11. mixalis20032015

Έτσι μου είπε δεν έχω βρει άλλον εκτροφεα που να έχει τέτοιο κοκατιλ και σε αυτήν τη τιμη

12. DimasYiannis

DimasYiannis PB New Member

Μιχαλη,αν δεν ειναι ο εκτροφεας σε αποσταση τετοια,ωστε να μπορεις να πας και να δεις μονος,οπως προειπε και η Αλικη,μην ασχολεισαι καθολου.
    Βρες κατι πλησιεστερο,να εισαι σιγουρος.....

Η τιμη πολλες φορες ειναι σημαντικη,αλλα και καποιες αλλες φορες οχι.
    Ο καθενας αξιολογει την εκτροφη του οπως θελει.
    Ψαξε και μην βιαζεσαι πανω απο ολα....................
    Ειναι προτιμοτερο να δωσεις καποια παραπανω χρηματα σε αυτη τη περιπτωση,προκειμενου να αγορασεις απο καποιον νοικοκυρη εκτροφεα,πουλακι υγιεστατο!!!
    Και να εχετε και καποια επικοινωνια,για οτι χρειαστεις στο μελλον.
    Γι αυτο ειπαμε,να πας και να δεις....

13. mixalis20032015

Παιδιά έχω ψάξει Πάρα πολύ αλλά έχω βρει μόνο αυτόν μου το δίνει 40 ευρώ ημερο γτ και γω τόσα μπορώ αν κάποιος μπορεί να μου δώσει ένα αρσενικό κοκατιλ ημερο μέχρι 40 ευρώ ας μου πει σε παρακαλώ

14. alicedros

alicedros PB Supporter

Μιχάλη αφού είναι 40 ευρώ (θεωρώ πως είναι πολύ χαμηλή η τιμή ) πήγαινε με τους γονείς σου οδικώς να δείτε και τις Σέρρες και να δείτε που μεγάλωσε το μικρό και να το πάρετε σπίτι σας.. Μην πάρεις γουρούνι στο σακί.... Μπορεί να σου βγει οικονομικά , αλλά μετά θα το πληρώσεις πολύ ακριβά!!

15. mixalis20032015

Καταλαβαίνω τι λέτε τότε θα το αφήσω μιας και δεν μπορούμε να πάμε Σέρρες.. Ξέρετε ποιον που να έχει κοκατιλ ημέρα και να τα πουλάει θα με βοηθάτε πάρα πολύ αν μου λέγατε

16. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Ψαξε στην Χρυση Ευκαιρια ή κανε μια αγγελια εδω στο φορουμ (ο τιτλος δεν αντιστοιχει πια στο θεμα αν μπορειτε αλλαξτε τον)

17. mixalis20032015

Το site χρυσή ευκαιρία το έχω κάψει από την αναζήτηση χαχαχα θα ανοίξω ένα καινούργιο θέμα μήπως και υπάρχει κάποιος εκτροφεας τι τίτλο όμως θα βάλω?

18. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Τον τίτλο που θα αντιπροσωπεύει καλύτερα την ερώτηση που πρόκειται να κάνεις. Το θέμα πρέπει να δημοσιευθεί στο φόρουμ των αγγελιών αγοράς.

19. Marilenaki

Marilenaki PB Member

η μετάλλαξη ειναι Cinnamon και αν το πουλι ειναι 5 μηνων σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις το φυλο απο το φτερωμα του.
    Ο εκτροφεας θα το καταλαβε οτι ειναι αρσενικο πιθανον απο το τραγούδι του.
    το συγκεκριμενο στη φωτο δειχνει να φτιαχνει τωρα κιτρινη μασκα, οποτε ναι μιλαμε πιθανοτατα για αγορακι.. αλλα γυρω στους 8 μηνες.. οπου τοτε ξεκιναει να βγαινει η μασκα (οχι 5 μηνων)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...