Είναι αρρωστος, εχει κατί;

Συζήτηση με θέμα Είναι αρρωστος, εχει κατί;, που ξεκίνησε από afou, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 18 Ιουν 2009.

1. afou

afou PB New Member

:)Καλησπέρα σε όλους!Έχω κι εγώ έναν κούκλο εδώ και 6 μήνες τον γαριδούλη μου!Τις 3 τελευταίες μέρες ενώ είναι υπερκινητικός και κελαηδάει συνέχεια όταν κοιμάται δεν βάζει το κεφαλάκι του κάτω από τα φτερά όπως έκανε πάντα αλλά το αφήνει να κρέμεται μπροστά..Και κάνει και πολύ ανήσυχο ύπνο.Με το παραμικρό ανοίγει τα ματάκια του.Έχει κατί???
    Υ.Γ. το έχω συνέχεια μέσα στο σπίτι με ανοιχτή την μπαλκονόπορτα
    ανέβασα και φωτό

Συνημμένα Αρχεία:

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Αν κατα τα άλλα η συμπεριφορά του είναι κανονική, δεν νομιζω να ειναι κάτι το ανησυχητικό. Πολλά καναρινια λογω ζέστης, κοιμούνται κατ' αυτον τρόπο τα ζεστα καλοκαιρινα βραδυα. Το έχω παρατηρησει και στα δικά μου...:)Οπως και εμεις οι άνθρωποι έτσι και αυτα τα πλασματακια υποφέρουν απο την ζέστη μιας και δεν διαθετουν ιδρωτοποιούς αδένες για να αποβάλλουν την θερμοκρασια του σωματος τους μεσω του ιδρώτα...:neutral

3. afou

afou PB New Member

Να μην ανησυχώ δηλαδή..:)Παντως το πρώτο βράδυ που το είδα κατατρόμαξα..Θα αφήνω τότε μισάνοιχτο το παντζούρι να δροσίζεται λίγο!Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σου!:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...