Παρουσίαση Δύο φίλοι

Συζήτηση με θέμα Δύο φίλοι, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Νοε 2008.

1. jamieo

jamieo PB Member

Έψαχνα φωτογραφίες με μεγάλα απόψε. Αυτή η φωτογραφία δείχνει δύο μου cockatiels, Κρίκετ (Cricket, γκρι) και Οδυσσέας (Ulysses, lutino). Είναι πολύ καλοί φίλοι. Και οι δύο μιλούν ένα μικρό ποσό. Θα χαιρετήσω μου με "Γεια σου, τι κάνεις;"

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ειναι πανεμορφα πουλια Jamie! :D

Μου αρεσουν πολυ και τα ξυλα πανω στα οποια στεκονται!

3. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Ελκυστικό ύφος, βαθύ - διαπεραστικό βλέμα, ήρεμη έκφραση, απίστευτη γλύκα, δυνατή εικόνα! Ευχαριστούμε Jamie, φαντάζομαι πώς θα είναι στην πραγματικότητα! Να τα χαίρεσαι!

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Ειναι δυο κουκλοι!Η καλη σχεση μεταξυ τους 'φαινεται':D Να τους χαιρεσαι Jamie

5. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Κουκλάκια! Μόνο που ο Οδυσσέας δε δείχνει να του αρέσει και πολύ η δημοσιότητα! Είναι αντι-σταρ!

6. Kostas21

Kostas21 PB Member

Πολυ ομορφα πουλια!

7. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ! Αυτό έχει γίνει πέρκη από "javawood". Είναι ένα κομμάτι ξύλου από ένα καφέ. Όταν τα φυτά δεν παράγουν πλέον τα φασόλια, είναι φρενάρει και να αντικατασταθεί. Το ξύλο είναι πολύ πυκνή. Θα μεγαλώνει το ενδιαφέρον μοτίβα. Είναι καλό για κούρνιες παπαγάλος.

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ηξερα μονο για τα java trees, που καποια στιγμη θελω να παρω ενα. Αλλα οτι υπαρχουν και πατηθρες απο αυτο το υλικο δεν το ηξερα.:D

9. jamieo

jamieo PB Member

Έχω δει μόνο αυτά τα κούρνιες προς πώληση τα τελευταία 2 ή 3 χρόνια. Νομίζω ότι μια μέρα κάποιος που καλλιεργεί καφέ αποφάσισε να κάνει κάτι με την κοπή δέντρων που ήταν κάτω. Επίσης, πολλοί αμπελώνες εδώ θα πουλήσει παλιά ξύλα από αμπέλια. Έχω αρκετές playstands και κούρνιες γίνει από grapewood.

10. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Πολύ όμορφα και υπερήφανα πουλιά Jamie.
    Το σπήλαιο του Πάρη είναι από παλιό αμπέλι (grapewood) που κόπηκε όπως εδώ λέει και o Jamie.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...