Δύο θηλυκά στο ίδιο κλουβί

Συζήτηση με θέμα Δύο θηλυκά στο ίδιο κλουβί, που ξεκίνησε από apistolos, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 13 Φεβ 2016.

Panagiota.
Best Answer Panagiota., 13 Φεβ 2016
Καλησπέρα. Μπορούν να συνυπάρξουν δύο θηλυκά καναρίνια (το ένα κοινό και το άλλο timbrado) στο ίδιο κλουβί ή είναι καλύτερα χώρια? Πρόκειται για... Ολόκληρο το Post
  1. apistolos

apistolos PB New Member

Καλησπέρα. Μπορούν να συνυπάρξουν δύο θηλυκά καναρίνια (το ένα κοινό και το άλλο timbrado) στο ίδιο κλουβί ή είναι καλύτερα χώρια? Πρόκειται για ζευγαρώστρα, οπότε νομίζω και οι δυο δεσποινίδες θα' ναι άνετα..

2. Best Answer:
    Post #308661 by Panagiota., 13 Φεβ 2016
  3. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Ψήφοι: 1
    Βεβαίως και μπορούν να συνυπάρξουν δύο θηλυκά καναρινια στο ίδιο κλουβί και πόσο μάλιστα σε μια ζευγαρωστρα που θα είναι ευρύχωρα. Στα αρσενικά καναρινια υπάρχει πρόβλημα και γίνονται συνέχεια διαμάχες όταν βρίσκονται μαζί. Εγω προσωπικά τα θηλυκά καναρινια τα βάζω όλα μαζί και τα αρσενικά καθένα χωριστά στο κλουβί του.

4. apistolos

apistolos PB New Member

Το οτι είναι διαφορετικη ρατσα δε παίζει ρόλο ε?

5. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Κανένα απολύτως. Θα συνυπάρξουν μια χαρά.

6. apistolos

apistolos PB New Member

Έγινε, σ' ευχαριστώ

7. theodr

theodr PB Member

Γνώμη μου είναι να αγοράσεις μια ακόμα ζευγαρώστρα για να είναι άνετα τα καναρίνια. Θα έχει το καθένα τον δικό του χώρο , θα κάνει την πτήση του με άνεση και σίγουρα μια δεύτερη ζευγαρώστρα δεν θα πάει χαμένη ούτε ειναι μεγάλο έξοδο.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Κατά πλειοψηφία μπορούν αν συνυπάρξουν ειρηνικά.. Αλλά υπάρχουν και θηλυκά που δεν ταιριάζουν.. έχουν κι αυτά χαρακτήρα και προσωπικότητα! Οπότε αν αρχίσεις και δεις καβγάδες ή αν η μία δεν αφήνει την άλλη να φάει ας πούμε τότε ίσως πρέπει να κάνεις ότι λέει ο Κώστας από πάνω! :)

9. apistolos

apistolos PB New Member

Ok...θα τις παρατηρήσω...Κι αν δω ότι μαλλιοτραβιούνται (πράγμα όχι σπάνιο για γυναίκες :rolleyes:) θα κάνω ό,τι λέτε...Ευχαριστώ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...