Δυσκολία στο ζευγάρωμα καρδερίνας με κανάρα

Συζήτηση με θέμα Δυσκολία στο ζευγάρωμα καρδερίνας με κανάρα, που ξεκίνησε από Γιάννης ο Καναρινάς, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 6 Απρ 2015.

1. γεια σας, ο θειος μου εχει ενα αρσενικο γαρδελι και μια καναρα η οποια καθεται μεσα αλλα δεν γενναει και απο διπλα της εχει το γαρδελι να τραγουδα ειναι καλο αυτο το σημαδι??

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Γιάννη δεν μας βοηθάς με την περιγραφή σου και χρειάζεται να φανταζόμαστε πράγματα και πολλές φορές αυτό δεν είναι σωστό...
    Όταν λες η κανάρα κάθεται μέσα ... εννοείς μέσα στη φωλιά που έχει ετοιμάσει ή όχι?
    Όταν λες δίπλα το γαρδέλι τραγουδά... δίπλα από το χώρισμα ... ή σε άλλο κλουβί?
    Ξέρεις αν η καρδερίνα είναι έτοιμη για ζευγάρωμα και πως το διαπίστωσες?
    Όταν λες καλό σημάδι να υποθέσω πως θέλεις διακαώς να τα ζευγαρώσεις και απλά καθυστερούν και 'συ χρειάζεσαι σημάδι ότι ξεκινούν?

3. Παιδια ο θειος μου η καναρα εβγαλε 2 αυγα απλα τα χε θαψει για να ζεσταθουν τα αυγα απλα επειδη δεν του χε τυχει ποτε δεν ηξερε αλλα να βλεπατε την έκφραση του θειου μου!;)

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Που να έβλεπες και την έκφραση την δική μας :)
    Γιάννη, δεν έχουμε καταλάβει τίποτα.

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Μάλλον η κανάρα είχε κάνει δύο αυγά και δεν το είχε καταλάβει ο θείος και μόλις το κατάλαβε χάρηκε??? Σωστά κατάλαβα? :p

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Είσαι για να λύνεις γρίφους αλλά παίζει ρόλο ότι είσαι και πιο κοντά ηλικιακά και ''καταλαβαινόσαστε'' :D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...