Δυο καναρίνια

Συζήτηση με θέμα Δυο καναρίνια, που ξεκίνησε από Αλεξία, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 16 Οκτ 2007.

1. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας αναφέρω οτι αυτή την στιγμή που σας γράφω έχω τα πουλάκια μου έξω στο μπαλκόνι και κελαηδάνε πολύ και τα δύο και ειδικά το αρσενικό μου. (με κάνει πολύ χαρούμενη αυτό.) Και πάλι καλή σας μέρα.
    :) Αλεξία

2. stzark

stzark PB New Member

:) Δωστους οσο μπορεις περισσοτερο ηλιο

3. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Αυτό προσπαθώ να κάνω.

4. Katerina

Katerina PB Member

Καλημερα,Αλεξια,τι εννοεις οτι κελαηδανε πολυ και τ α2?σιγουρα το δευτερο ειναι θηλυκο?:p

5. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Eντάξει οταν λέμε, οτι κελαηδάει δεν ενοούμε οτι κελαιδάει όπως το αρσενικό δεν κάνει τα γυρίσματα του αρσενικού, αλλά βγάζει και αυτό φωνούλες, και μαλιστα οταν το έφερα στο σπίτι δεν ήταν καθόλου φοβισμένο όπως ήταν το αρσενικό.
    (Καλά λένε ότι τα θηλυκά είναι πιο σκληρά απο τα αρσενικά)

6. sennacostas

sennacostas PB New Member

Τα θηλυκα απο οτι ξερω ειναι πιο δυσκολα στην προσαρμογη και στρεσσαρονται ευκολα στην αλλαγη του περιβαλλοντος. Μην μπερδευεσαι με τις γυναικες που δεν εχουν αναγκη σε τιποτα. Ειναι πιο ανθεκτικα αλλα οχι προσαρμοστικα. Μηπως ειναι αρσενικο?

7. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Καλημέρα. οχι σε πληροφορώ οτι με το που το έφερα μέσα στο σπίτι δεν είχε κανένα απολύτος πρόβλημα ενω αντιθέτος το αρσενικό έκανε δυο μέρες να κελαηδήσει.

8. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Δωσε λιγο χρονο στο καναρινι να προσαρμοστει.Μπορει οντως να ειναι αγορακι.(δειλο και αβγαλτο χαχαχχαχα) θα δειξει με τον καιρο!:D

9. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Σοφία θα τα ξαναπούμε την Ανοιξη για αυτο το θέμα.
    Αλεξία:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...