Διαφορα μεγεθους

Συζήτηση με θέμα Διαφορα μεγεθους, που ξεκίνησε από glafkos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 21 Ιουλ 2008.

1. glafkos

glafkos PB New Member

Καλημέρα αυτα είναι τα τελευταία μου μικρα για εφέτος αυτο που μου κανει εντύπωση είναι οτι ενω και τα 2 γενηθηκαν την ιδια μερα(13-7-08) το ένα εχει μεγαλωσει περισσότερο απο το άλλο λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα??

Συνημμένα Αρχεία:

2. dimitris

dimitris PB New Member

ακη προβλημα δεν μπορω να ξερω εαν εχουν .
    το μονο που ξερω ειναι να σε ρωτησω εαν ταιζεις εσυ.?
    εαν ταιζεις εσυ συγουρα εχει προβλημα το μικρο .
    εαν δεν ταιζεις και ταιζει η μανα το προβλημα ειναι οτι ταιζει ποιο πολλυ το ενα και λιγοτερο το αλλο.
    για αυτο και η διαφορα που βλεπεις .

3. glafkos

glafkos PB New Member

Ταιζει η μανα και οποτε ειμαι και εγω σπιτι δινω και λιγο παραπανω στο μικρο

4. mortal1

mortal1 PB New Member

Τάιζε το και εσύ γιατί η μάνα δεν το προσέχει όσο πρέπει και μεγαλόνοντας το άλλο πιό πολύ θα υπερισχύσει του μικρότερου και μπορεί να το χάσεις.

5. RED

RED PB New Member

Ακη καλησπέρα. Ο Mortal1 έχει δίκιο. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγω και ανέλαβα απόλυτα τελικά το ενα απο τα δύο μικρά. Δες αυτό: https://petbirds.gr/threads/5775/ Ελπίζω να πάνε ολα καλά.

6. glafkos

glafkos PB New Member

αυτο κανω και εγω παιδια αλλα δεν ειμαι ολη την μερα σπιτι οταν ειμαι συνεχεια το ταιζο

7. marillia_23

marillia_23 PB New Member

θα σθμφωνησω το προβλημα μαλλον ειναι στην μανα αφου εσυ δεν τα ταιζεις. τωρα το μονο που μπορω να σου πω ειναι να το προσεχεις το μικρο γιατι και σε εμας ετσι εγεινε και το μικρο μας ειχε προβλημα με το αδερφακι του και αναγκαστηκαμε να το ταιζουμε εμεις στο χερι.

8. ckats

ckats PB New Member

Εγω το επαθα σε φωλια με τεσσερα μικρα. Το ενα ηταν σαω σκιαχτρο μπροστα στα αλλα. Παντως μου το μεγαλωσαν μια χαρα τελικα. Απλα να προσεχεις να βλεπεις οτι εχει φαγητο στο λαιμο δηλαδη οτι το ταιζει. Μην ξεχνας ειναι δυσκολη περιοδος για την αναπαραγωγη.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...